Reklam
Reklam
Ör.Gör.Mujgan EMİNOĞLU

Ör.Gör.Mujgan EMİNOĞLU


ARDAHAN'IN YEREL SEÇİM MESAJI

12 Nisan 2019 - 20:16 - Güncelleme: 06 Aralık 2020 - 23:18

Türkiye genelinde olduğu gibi Ardahan da da 31 Mart 2019 Seçimleri neticelenmiş ve bazı belediye başkanları güven tazelerken, birçok belediye başkanı da değişerek mazbatalarını alıp yeni görevlerine başlamışlardır.

Ardahan da yıllarca bürokrat olduklarını unutup politikacı gibi davranan bürokratlar gibi olmayacağı düşüncesiyle Ardahan da sadece Sayın Faruk Demir değil Ardahan’lı, çiftçi, emekçi, köylü, memur, Ardahan’da yaşayan da gurbette olanda kazanmalı., sanat, umut ,inanç, hak hukuk adalet kazanmalı.

Öyle Sayın Özkan Karakaya'nın yazdığı gibi 30 yıl sonra bir avuç insanın zaferi değil bu başarı, Ardahan da ve büyük şehirde yaşayan tüm Ardahanlıların yoğun seçim maratonundan sonraki  zaferi sayılmalı..

Belediyecilik hizmeti hak ve adalete uygun, halka hizmeti hakka hizmet bilen, şeffaf, hesap verebilir, yenilikçi ve ortak akılla hareket etmek prensibine dayanır. Göreve başlayan belediye başkanlarının hepsinden, Ardahan’a yakışır, vatandaşın ve esnafın yarınını da düşünen kaliteli hizmetler bekliyoruz. Özellikle Ardahan belediye başkanlığına seçilen Sayın Faruk Demir 'den, geçtirmişte ki Milletvekilliğinde ki bilgi birikimlerini, deneyimlerini ve tecrübelerini belediye başkanlığı döneminde daha güçlü bir şekilde yansıtmasını istiyoruz. Ardahan'ımızın bir adım daha ileri gitmesi için, halkla, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla (STK) ve esnaf teşkilatıyla birlikte bu kente yakışır düzgün projeler yapacağına da gönülden inanıyoruz"

Şimdi  http://www.ardahanhaber.com.tr/yazarlar/or-gor-mujgan-eminoglu/istanbul-ki-ardahanli-stklilarin-beceriksizligi/6/ linkteki yazı yorumuma cevap gelen bir mail paylaşmak istiyorum: Ben Rahatsızım...

Müjgan hanım merhaba. Bende Ardahanlıyım. İstanbul'da doğdum ve yaşıyorum. Yazınızı ve yazı yorumunuzu okudum. Ben belirttiğiniz durumdan rahatsızım. Ardahan için yapmaya çalıştığım etkinlikler hep engele takıldı. Bir olamadığımızdan mütevellit, biz bizi sevmeyiz. Kaz geceleri düzenleyen sakat dernekçilik anlayışını terk edemiyoruz!

Tek başıma verdiğim mücadeleden bazıları;

1- Ardahan'a Tiger Woods'u getirmek istedim. Tiger Woods ile görüştüm, tamam aldım. Ardahan belediyesi ile görüştüm,  ne belediye ne ticaret odası bana destek vermedi....

2- Çıldır gölünde buz üzerinde piyano çalması için Fransız piyanist Stephane Blet ile görüştüm, tamam aldım. Ne yazık ki Ardahan sivil toplum kuruluşlarından ve belediyeden destek görmedim...

3- Ankara'ya gittim. Sözüm ona etkili! Ardahanlı! bürokratlarla görüşmek istedim. Randevu bile vermediler.

4- Hemşehrilerimizin gurbette yaşayan Ardahanlıların "Madde Bağımlılığı" nı en aza indirmek için  "Bırak, Koş ve Çalış" sloganıyla proje ürettim. Yeşilay'daki sözüm ona hemşehrimiz! ilgilenmedi..!

5-  Fransa / Paris'te Av. des. Champ Elysees (şanzelize) caddesinde paris belediyesi ile görüştüm onay aldım bilboardlara Ardahan tanıtım etkinliği afişleri hazırlatmak için İl'imden gereken desteği alamadım...

6- İsviçre / Davos Platz'de ki çırpınışları ise anlatmıyorum bile....

7- İstanbul'a döndüğüm de Contemporary 2018 etkinliğinde Kemmaleke'den sergi onayı aldım....ücretsiz...

 Ancak benim hemşehrilerim kahvede kağıt oynuyor, kaz gecesi etkinliği için 50 TL toplayıp dedikodu yapmaktan, kendi çaresizliğini unutup diğeri  ile alay etmekten vakit bulamıyor... !

Peki tüm bunları ben neden yaptım? Neden uğraştım? (...) diyerek geçmiş yönetimlerde bir Ardahanlı olarak  yaşadığı sıkıntıları dile getiriyor..

Evet

Ardahan  bu seçimlerde tercihini Sayın Faruk Demirden  yana kullanmıştır.

Seçim akabinde; yoğunluğunu bahane ederek tebrik telefonlarımıza çıkmayan Sayın Demir!  

 Ardahan halkının beklentileri çok fazladır. Bu yüzden bu kentin Belediye Başkanı olarak size ve ekibinize yeni ve büyük mesuliyetler yüklenmiştir.

 Ardahan’daki seçmen artık sosyal medyayı ve küreselleşen ve globalleşen dünyada hızlı iletişim araçlarını çok iyi kullanmakta ve eski seçmen yok çok bilinçli ve doğru kararlar verecek yönetime ortak olacak bir seçmen kitlesiyle karşı karşıya olduğunuzu bilerek paydaşlarınızla işbirliği içinde olacağınız, tecrübe ve çalışma azmiyle Ardahan’ın bu beklentilerini gerçekleştireceğinizi umut ediyoruz.

Yeni görevinizde başarılar diliyoruz…

[email protected]

Ör.Gör.Müjgan EMİNOĞLU

Bu yazı 4687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • oruç susuz
  2 yıl önce
  Saygıdeger hoçam, maail'ni paylaştığınız saygıdeyer hemşerim yanlış bir zamanda girişimde bulunmuş bu girişimi yetmişli yıllarda yapmalıydi ardahanlı o yıllarda stephane blet'i kırmızı halıyla karşılardı 12 eylül faşizm ardahanlı aydınları silindir gibi ezmiş geride ortacağ karanlığı seviçilerine kalmıştır aynı Türkiyenin tamamında olduğu gibi.
 • Mutevazi asalettir.
  3 yıl önce
  İyi de yoğunluğu anlamanız için yazmış. Gel sekreterliğe başla dememiş ki. Hem bu yüksek ego dan kimseye fayda gelmez. İnsan hiç olduğunu bildiği müdetce, fayda yaratır. Ne cevabınızı nede yüksek egonuzu beğendim.
 • Hakkı hakyemez
  3 yıl önce
  Seçim akabinde; yoğunluğunu bahane ederek tebrik telefonlarımıza çıkmayan Sayın Demir !rnrnBu cümle olmamış bir günlüğüne başkanın sekreterliğini yaparsanız anlarsınız Müjgan hanım !!
 • Ör.Gör.Mujgan Eminoğlu
  3 yıl önce
  Sayın Hakyemez.rnYazının bütününe bakıp bir akademisyene başkan sekreterliği önermeniz talihsiz bir yorum olmuş...Aynı pencereden bakıp farklı manzaralar girmemizden dolayı olsa gerek... Saygılarımla...