Reklam

Vali Masatlı: Koltuğa yapışanı sevmiyorum!

Vali Masatlı: Koltuğa yapışanı sevmiyorum!
08 Şubat 2019 - 11:15

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti ve 23 Şubat Gazetesi’ni ziyaret etti.

VALİ MASATLI’DAN CEMİYETİMİZE İADE-İ ZİYARET

Kongre Caddesinde yer alan 23 Şubat Gazetesi yayın grubu ve AGFC Yönetim Kurulu üyeleri Özkan Karakaya, Bülent Kılıç ve Sezgin Uygar’a iade-i ziyarette bulunan Vali Masatlı, saha çalışmasını çok sevdiğini, her zaman sahada olacağını ve kurum çalışanlarını da oturarak görmek istemediğini söyledi.

AGFC Yönetim Kurulu üyeleriyle Ardahan gündemini değerlendiren Vali Masatlı, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçimleri başta olmak üzere birçok konuda samimi sohbette bulundu.

OTURAN MEMUR İSTEMİYORUM

Kısa sürede kenti tanıyan ve kamuoyunda halkla bütünleşen bir Vali profili ortaya koyan Vali Masatlı, “Ardahan’a atanırken boş gelmedim. Gelirken dolu geldim. Ardahan’ı tanımak, sorunlarını birinci ağızdan almak için yorulmadan ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretler kapsamında vatandaşın ve kurumların sorun ve sıkıntılarını hissedebiliyorum. Bunun için bu ziyaretlere ağırlık veriyorum“ dedi.

ARICILIK DAHA FAZLA GELİŞMELİ

Ardahan’ı iyi gördüğünü ve küçük müdahalelerle büyük sonuçlar alınabileceğini aktaran Vali Masatlı, “Bölgemizin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır, arıcılıktır. Bu konulara daha çok ağırlık veriyorum. Projelerimizi ve çalışmalarımızı bu yönde ele alıyoruz. Türkiye’de gen merkezi sadece 4 ilde var, bu illerden birisi de Ardahan’dır. Ancak Ardahan’da arıcılık kapasitesi yüzde 30 seviyelerinde seyretmektedir. Bunu daha yukarı seviyelere çıkarmak için çalışmalara başladık. Ardahan bir ildir ve bal paketlemenin de burada olması gerekir. Bal paketleme tesisini tekrar faaliyete geçireceğiz. Bunun yanında bahar aylarında köylerin alt yapı sorunlarıyla ilgili şuana kadar yapılanların 5-6 kat daha fazlasını yaparak ciddi bir reform gerçekleştireceğiz. Özellikle Damal Bebeği konusunda adımlar atacağız. Damal bebeğini her önüne gelen üretmeyecek. Üretilen bu ürünün pazar payının olması lazım ama bu üretilen Damal bebekleri nerede bilmiyoruz. Bunu belli bir standarda koyacağız. Bakıyoruz Damal Bebeğinin çenç versiyonu bile var. Birbirinden farklı ve göze hoş görünmeyen aynı zamanda standartlara uymayan üretimlerin önüne geçeceğiz” diye konuştu.

DOĞU EKSPRESİ’Nİ TABİKİ İSTERİZ

Kamuoyunda ‘Doğu Ekspresi son durağı Ardahan olmalı’ yönündeki oluşan taleplere kulak açtığını ifade eden Vali Masatlı, “Konunun birebir yetkilileri ile görüşerek öncellikle Çıldır’a ve daha sonra Ardahan’a Doğu Ekspresi treninin gelmesi için çalışacağız.  Yalnızçam Kayak tesisimiz çok cazibeli. Halk oldukça yoğun rağbet gösteriyor. Vatandaşlarımız düşük ücretle kayak imkânına kavuşabiliyor. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı olan 2023 hedefine odaklı büyüyen bir Türkiye ve Ardahan için yorulmadan çalışıp hep beraber hedeflerimize odaklanarak şehrimizi en üst seviyelere taşımaya gayret edeceğiz. Bu hedefte Ardahan'ın ekonomik ve sosyal yönden gelişmesi için Ardahan halkının daha huzurlu ve müreffeh bir hayat sürmesi için elimizden gelen gayreti sonuna kadar ortaya koyacağız. Ardahan’ın kalkınmasında Tarım ve Hayvancılık potansiyelini mutlaka planlı programlı bir şekilde değerlendirilerek yeniden ele alacağız. Bunun dışında turizm ve sınır ticareti kapsamında eldeki imkânlarımızı mutlaka hayata geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1778 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Harun Tankoç/Hanak
    1 yıl önce
    Sayın Valim,Mustafa Masatlı’ya azim ve gayretlerinden dolayı başarılar dilerim.Serhat İlimizin bilinmeyen cevher dolu kaynaklarını Ardahanımız için ortaya çıkarıp,halkımızın yararına be hızmetine sunacağına kanaatim tamdır.Tüm Ardahan Halkının ;Değerli Valimizin Yanında olması kendilerinin yararına olacaktır.CEMRE nin gelişi,baharı selamlayıp mutluluğa koşmanın yolu:Azim ve gayretli olmadan geçer..Sağlık,mutluluk,bol kazanç Ardahanlımın OLSUN..
Günün Başlıkları