Reklam
Reklam

SABRİ-SANİYE ERDOĞAN TEKSTİL KOMPLEKSİ ÜRETİME BAŞLADI

SABRİ-SANİYE ERDOĞAN TEKSTİL KOMPLEKSİ ÜRETİME BAŞLADI
07 Temmuz 2021 - 21:27
Ardahan’da 250 kişiye iş kapısı olan Sabri-Saniye Erdoğan Tekstil Kompleksi üretime başladı. Ardahanlı hayırsever işadamı Selami Erdoğan tarafından yaptırılan ve işletmeciliğini Taner Badem’in üstlendiği Sabri-Saniye Erdoğan tekstil kompleksi ilk üretimine başladı.

Fabrikanın açılmasında büyük emeği olan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, fabrikaya ismi verilen iş insanı Selami Erdoğan’ın annesi Saniye Erdoğan ve Belediye Meclis Üyesi Volkan Ünver’le  birlikte fabrikayı gezdi.

DEMİR: MUTLULUĞUN RESMİNİ DUVARA ASTIK

Konu ile ilgili açıklama yapan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, “Ardahan’ımızda Cumhuriyet tarihi boyunca bir ilk olan 250 hemşerimizin aynı anda iş bulup evine ekmek götüreceği fabrikamız bir yılık yoğun çalışmalarımız ve gayretlerimiz sonucu yapımı bitti ve üretime başladı. Fabrikaya ismini veren Saniye teyzemizin mutluluk huzur ve haklı gurur duyuşu her haliyle dışa vuruyordu. Rahmetli olan eşi Cılavuz Köy Enstitüsü mezunu öğretmenlerinden Sabri Erdoğan’ın ismini verdikleri torun Sabri de babaannesini bir saniye bile yalnız bırakmadı. Saniye - Sabri Erdoğan çiftinin oğulları iş insanımız Selami Erdoğan tarafından ilimizde işsizliği ve göçü önlemek üzere inşa edilen Fabrikamız hayırlı uğurlu olsun. Sabri öğretmenimize Allah’tan rahmet Saniye teyzemize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Vatana millete böylesine hayırlı evlatlar yetiştirdikleri için önlerinde saygıyla eğiliyorum. Bu daha başlangıç eğer burayı işletmede başarılı olursak devamının geleceğinin sinyalini Selami Erdoğan’dan aldım. Bir sevindirici bilgi vermek istedim. Ardahan Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay’a ilimizde işsizliği bitirmek için SERKA destekli birkaç tekstil fabrikası daha açılması yönünde yoğun çalışması var, hatta yatırıma alındı bile. Yine Valimiz Hüseyin Öner ve SERKA genel sekreterliğimiz çalışmaları başlatmış durumda. İlk aşamada işe başlayamayan hemşehrilerim kırılıp darılmasın 6 ay 1 sene sonra iş arayan herkes inşallah iş kapısı bulacak. Başta iş insanımız Selami Erdoğan başta olmak üzere, işletmeci Taner Badem, STK, İŞKUR ve belediyemizin her kademesindeki çalışma arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Bu haber 1516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Burak75
  3 hafta önce
  Bunu da mı belediye yapmış...maşallah...ilk sıcak asfaltı da bunlar atmıştı değil mi..haa bir de geçenlerde açı*** 112 acil servisi de bunlar yapmıştı..sayın başkan mesleğine mütemadiyyen şovu seviyor,gösterişe aşık...işi gücü reklam..boş tenekeden çok ses çıkar misali...
 • Burak75
  2 hafta önce
  Nihal Hanım...daah önce yapı***ları görmeden minnet duymadan sanki hersey ilk defa oluyormuş gibi düşünen sizin gibi zihniyetler oldugu sürece aslında ardahanda bişey olmaz...sizin gibiler bir önceki dönem yapı***ları ya inkar edersiniz ya da üstüne konarsınız..biz yapı***a karşı değiliz ama emek hırsızlığına da sessiz kalacak halimiz yok..112 acil servisi beledye yapmış gibi ***se edilmedi mi..belediyenin burda ne gibi fonksiyonu var..madem ki bukadar buyarlısınız niye yaw arkadaş iyi güzel de bunları biz yapmadıkki diyemiyorsunuz..Başkanınız şovu seven bir adam ya*** mı...niye doğruları söyleyince zorunuza gidiyor..
 • Nihal Mert
  2 hafta önce
  Burak Bey Ardahanın reklamı şimdiye kadar neden yapılmıyordu acaba.. Belediye Başkanımız Ardahan için bir şeyler yapmak için uğraşıyor çabalıyor fakat sizin gibi zihniyetler hep eleştiri hep köstek.. Ondan sonra diyin ki Ardahan neden gelişmiyor.. Sizin gibi düşüncelerde ki insanlar olduktan sonra Ardahan hiç bir yere gelmez vede gelişmez..
 • Halkın sesi
  3 hafta önce
  İş bilenlerin önü neden kapatıldı istenmedi işi bilenler dışarıda neden istenmediler anlam veremedim dışarıda boşta gerçekten işten anlayanlar var boşta siyasete alet edilmiş bir fabrika DİE anılmakta çoğu insanca alımların arkasındaki zihniyetler düşünceler gerçekten çok farklı...