Reklam

JANDARMA: ÇEKİÇ, BIÇAK VE PENSEYE EL KOYDU

JANDARMA: ÇEKİÇ, BIÇAK VE PENSEYE EL KOYDU
03 Ağustos 2021 - 13:15
Ardahan Posof ilçe merkezinde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda evinin bir odasını silah atölyesine çevirip, kurusıkı tabancaların mekanizmalarının değiştirilerek gerçek silah haline dönüştürüldüğü, ayrıca kullanılması ve bulundurulması yasak olan kesici ve delici aletlerin üretimini yaptığı tespit edilen bir kişi gözaltına alındı.

Ardahan İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri ile Posof İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ortaklaşa yaptığı çalışma neticesinde Posof İlçe Merkezinde ikamet eden şüpheli bir şahsın evini silah tamir atölyesi olarak kullanmak suretiyle, ruhsatsız tabanca ve av tüfeği bulundurduğu, kurusıkı tabancaların namluları üzerinde oynama yaparak kurusıkıdan bozma tabancaya çevirmek suretiyle satışa hazır hale getirdiği ayrıca kullanılması ve bulundurulması yasak olan kesici ve delici aletlerin üretimini yaptığı yönünde bilgisine ulaşıldı.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda Savcılık talimatıyla alınan arama kararına istinaden Posof İlçe Merkezinde ikamet eden şüpheli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan aramada, 6 adet 7.65 mm. Çapında tabanca fişeği, 5 adet kasatura, 4 adet kama, 21 adet tabanca yapımında kullanıldığı değerlendirilen yay ve muhtelif miktarlarda silah tamir ve üretim malzemesi ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheli şahıs sorgusunun ardından serbest bırakıldı. 
 
Bu haber 1551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatansever
  1 ay önce
  Teröristin , kaçak göçmenin peşini bırakıp el sanatları ile uğraşan vatandaşın peşine düşmek Türk askerine yakışmıyor. İnsanların atalarından , dedelerinden ka*** mesleği sürdüren bir insanın el emeğine saygısızlıktır. Bu ortamda tabiki bu değerler kaybolacaktır. Bıçak balta bölge insanının en doğal ihtiyacıdır. O aletleri bölge hakkında usta o*** çok kişi bulundurur. Ayıp vallahi. Değerlere sahip çıkmak yerine terörist muamelesi yapılıyor
 • Vatansever
  1 ay önce
  Vay bee ne vatan hainleri varmış Posof'ta. Şaka misiniz