Reklam
Reklam

FARUK DEMİR, CHP'Yİ NE ZAMAN ZİYARET EDECEK?

FARUK DEMİR, CHP'Yİ NE ZAMAN ZİYARET EDECEK?
16 Ocak 2022 - 14:37
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in durduk yerde AK Parti Ardahan İl Başkanı Kaan Koç'u parti merkezinde ziyaret etmesi Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan örgütünde huzursuzluk yarattı.

CHP Ardahan İl başkanı Yalçın Taştan, Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay’la bir kare özel fotoğrafı bulunmayan Faruk Demir’in AK Parti Ardahan İl başkanını sık sık ziyaret etmesi, ‘CHP’yi ne zaman ziyaret edecek’ soruları sorulmaya başlandı. CHP İl yönetiminde bulunan bir çok yönetici, Faruk Demir’in bencil davranışlarına ateş püskürtüyor!

FARUK DEMİR, CHP İL BAŞKANLIĞI'NIN GÜCÜNÜ KIRMAYAMI ÇALIŞIYOR?

Geçtiğimiz hafta Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in ince oyunu ile Belediye Meclis Üyesi Menekşe Pekmez üzerinden CHP örgütüne zarar verdiği iddiaları üzerine yapılan AK Parti ziyareti akıllara CHP'li Belediye Başkanı Faruk Demir partisini zayıflatma çabasında mı? Sorusunu akıllara getirdi.

Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı belirleme sürecinde CHP örgütünde adı bile geçmeyen Faruk Demir'in Genel Merkez tarafından aday gösterilmesi, Ardahan'daki CHP İl Teşkilatının tabanda ağırlığını kırmış ve Ardahan'da CHP İl Örgütü ve Faruk Demir'ciler diye iki kutuplu hal almıştı.

Uzun yıllardır Ardahan'da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı görevini yürüten ve ağır bedeller ödeyen İl Başkanı Yalçın Taştan'ın, partiye zarar verecek çalışmalar içinde olan Belediye Başkanı Faruk Demir'in politikalarından rahatsız olduğu parti içinde artık açık-açık kulislerde dillendirilmeye başlandı. Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in AK Parti Teşkilatı ile sıkı-fıkı ilişkiler içinde olması da CHP İl Teşkilatının Ardahan'daki çalışmalarını pasifize etmeye yönelik olarak algılanıyor.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in zorunlu olmadıkça, CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ve İl örgütü ile bir araya gelmediğini söyleyen bazı CHP'liler, Faruk Demir'in partiden istifa edeceği iddialarını da bir kez daha akıllara getirdi.
Reklam
Bu haber 1230 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • mehmet avşar
  4 ay önce
  biat edeceğin başkanına merhaba diyebilirsin küçük şey
 • Bilgin
  4 ay önce
  biat edeceğin başkanına merhaba diyebilirsin küçük şey hangi filmden alıntı bir söz :))???alıntı sözler ile yaşanmaz üsdat...
 • ÇOBAN
  4 ay önce
  AKP DE VEKİLLİK UĞRAŞASI İÇERESİNDE DUGDUĞUM KADARIYLA...