Reklam

AŞAĞI KURTOĞLU KÖYÜNE FELAKET YAĞDI

AŞAĞI KURTOĞLU KÖYÜNE FELAKET YAĞDI
03 Ağustos 2020 - 16:07

Aşağı Kurtoğlu Köyüne felaket yağdı
 
Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde yağan yağmur ve dolu Ardahan Merkeze bağlı Aşağı Kurtoğlu Köyüne büyük zarar verdi. Köy yollarının tamamının bozulduğu, ekili tarım alanlarının yerle bir olduğu köyde, vatandaşlar devletten yardım eli bekliyor.
 
Gazetemizi ziyaret eden Aşağı Kurtoğlu Köyü Muhtarı İsrafil Yıldız ve köy azası Serhat Yıldız, AFAD yetkililerin zarar ziyan tespiti yaptığını, köylülerin zor durumda olduğunu söylediler.
 
Muhtar İsrafil Yıldız: “Koronavirüs nedeniyle tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimiz zor bir dönem geçiriyor. Yaşanan kuraklıkla birlikte samanın tonu 800 TL oldu. Bizim devletten beklentimiz, Bankalara ve Kooperatiflere olan borçlarımız ertelensin. Köylülerimize yardım yapılsın. Yaşanan Bu durum nedeniyle üreticilerin bir yılık emeği boşa gitti. Tek temennimiz, yetkililerden gelecek zarar ziyan raporların sonucunda Tarım ve Orman Bakanlığının üretici ve köylüye yapacağı desteklerdir. Mağdur halkın sesini inşallah yetkililer duyar, dolu ve yağmurun verdiği zararı bir nebze de olsa en aza indirirler. Üretim olmadan köyde olmaz, bunu herkesin bilmesi lazım” dedi.
 

Bu haber 2133 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum