Reklam

Yetim gülerse dünya güler

Yetim gülerse dünya güler
26 Şubat 2019 - 23:23

Bir Çocuk Bir Dünya Projesi kapsamında Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün, Feride Karabacak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde, kurum amirleriyle birlikte İlçe genelinde yaşayan öksüz/yetim çocuklara özel hazırlanan öğle yemeğinde bir araya geldi. 

Yetim çocukları baba şefkatiyle kucakladıklarını, her an yanlarında olacaklarını, her türlü sorunlarını çözmeye çalıştıklarını, onların daha iyi şartlarda yetişmesini sağlamak ve geleceğe daha iyi hazırlanmalarına katkıda bulunarak topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmenin hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu belirten Kaymakam Gün “Bugün sizlerle, tüm daire amirlerimizle beraber bir araya gelmek istedik. Asla yalnız olmadığınızı bilin. Her daim abileriniz, amcalarınız olarak yanınızdayız. Bunu hiçbir zaman unutmayın. Dilediğiniz zaman yanımıza gelebilirsiniz. Kapımız sizlere daima açıktır” dedi. 

Çocukların talep ve sorunlarını dinleyen Kaymakam Gün, ayrıca çocuklardan görüşlerini, taleplerini, duygu ve düşüncelerini masalara bırakılan kağıtlara yazmalarını istedi. Yemekten sonra öğrencilerin bir kısmı Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünün oyun alanına, bir kısmı ise Göle Kayak Merkezine götürüldü. Program, Kaymakam Gün’ün çocuklar ve daire amirleriyle birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Bu haber 1137 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum