Reklam
Reklam
ÖZKAN KARAKAYA

ÖZKAN KARAKAYA


BİR AVUÇ İNSANIN ZAFERİ!

04 Nisan 2019 - 14:47

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Belediyesini 25 yıl sonra kazandı. Yüzde 51’le seçimden zaferle ayrılan CHP Ardahan’da sahada büyük bir mücadele verdi.

Bir avuçla ekiple yola çıkan Faruk Demir yönetimdeki CHP, müthiş bir seçim kampanyası yürüttü. Gittiği her yerde vatandaşların gönlüne girdi, yüzünde tebessümü eksik etmedi. Ardahan halkı Faruk Demir’i çok tanımamasına rağmen kısa sürede çok sevdi. Renkli bir seçim kampanyası yürüten Faruk Demir, seçimi kazanacağından hiç şüphesi yoktu. Azimle, kararlı bir seçim sürecinde mahallelerin çamurunu çiğnedi, halkın sorunlarını dinledi, talepleri not etti.

Ardahan halkı uzun yıllardır şehirde yaşayıp da sadece kendi akrabalarına çalışan, servetine servet katan, yıllarca belediyeyi yönetip şehirden bihaber keyfiyet düzeni içerisinde yaşayanları çok iyi biliyordu. Onlara gereken ders verilecekti. Seçim öncesi Ardahan halkı sessizdi. Faruk Demir, Ardahan halkı için çok cazip gelmişti. Yumuşak yüzlü, iyi kalpli bir devlet adamıydı. Her şeyden önce İTÜ Konservatuar mezunu bir devlet sanatçısıydı ve 21. dönem Ardahan Milletvekiliydi. Seçim deneyimi yaşamış, kaliteli bir portreydi. Ardahan halkı bu durumun kısa sürede farkına vardı ve sandıkta gerekeni yaparak 30 yıl sonra Belediyeyi O’na emanet etti.

Zor bir seçimdi şüphesiz.  Görevini kötüye kullanmaktan çekinmeyen devlet görevlileri vardı karşıda. Baskı, korku, yıldırma da cabası. Her şeyden önemlisi sosyal devlet anlayışı unutulmuştu. Gariban insanlara İş-Kur sopası gösteriliyordu.

İşe alma sözü verilmişti insanlara.  Bakanlar geliyordu; Devletin Başkomutanı Cumhurbaşkanı ziyaret ediyordu Ardahan’ı.  CHP’den ayrılıp ‘Ben proje adamıyım’ diyen bir İYİ Parti adayı vardı. Ama her şeye rağmen sadece inanmış bir avuç insan vardı karşıda. Halk inanmıştı bu sefer ve sandıkta patlama yaparak Cumhuriyetine sahip çıkmıştı.

Elbette bunların yanında barış ve kardeşlik içerisinde bir seçim atmosferi vardı. Olumsuz hiçbir durum yaşanmadı. Ardahan seçmeni duyarlı davrandı, kimse kimseyi kırmadı. Adayların pozitif yaklaşımı da bunda etkili olmuştu. Ve bir seçim daha geride kaldı, bu şehirde kardeşçe yaşayan bizler artık CHP yönetimindeki Faruk Demir’in şehrimize güzel projeler kazandırmasını bekliyoruz. Bu herkesin ortak temennisi. 

Bu yazı 32348 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • İlhan ÇELİK
  3 ay önce
  Şehrimize güzel projeler kazandırmasını bekliyoruz demişsin bu süre hakkında da bilgi verebilir misin 2 yıl oldu da. kendisine ait bir projesi yok o beğenmediğin geçmiş belediye başkanının projelerinden 1 tanesi yapılmaya çalışılıyor.
 • filozof
  4 ay önce
  karakaya seçimi hdp v ekürlerin desteği kaznadırdı
 • Mutevazi asalettir.
  1 yıl önce
  İnşallah. Partisi gibi yanlış işler yapmasında.
 • Dusun yakamizdan
  1 yıl önce
  U*** gardas sitenin adini degistirinde chp ardaha subesi yapin bu ne *** chp asagi chp yukari