Reklam
Reklam
Deniz Aydemir

Deniz Aydemir


CHP VE ÖZTÜRK YILMAZ

19 Kasım 2018 - 14:48

CHP Ardahan Milletvekili Sayın Öztürk Yılmaz'ın "Ezanın Türkçe Okutulması" yönündeki açıklamalarını ve yankılarını takip etmekteyim. Sayın Yılmaz'ın fikrine katılmasam da İslamın daha iyi anlaşılması yönündeki yaklaşımını doğru buluyorum. Özellikle Kuranın Türkçe mealinin okunmasının İslam dininin hurafelerden, tarikatlardan softa yobaz sınıfından kurtarılması bakımından önemli olduğunu düşünüyorum. Fakat Ezan'ın mevcut haliyle okunmasının daha estetik ve kulağa hoş geldiği kanaatindeyim.

Ancak ezanın Türkçe okunmasının da dine aykırı olduğunu düşünmüyorum.

Sayın Yılmaz'ın açıklamalarından sonra kendisine yapılan eleştiri ve saldırıların haksız olduğunu, hele hele CHP yönetiminin Sayın Yılmaz'ı ihraç talebiyle disipline sevk etmesini, sırf muhafazakar seçmene şirin gözükmek için yapılmış, düşünce özgürlüğüne, demokrasiye ve CHP'nin kuruluş felsefesine aykırı bir hareket olduğunu düşünüyor ve bunu kabul etmiyorum.

Sayın Öztürk Yılmaz'ın bu sebepten dolayı partiden ihraç edilmesi demek, partiden demokrasinin ve düşünce özgürlüğünün de ihraç edilmesi demektir.

Bu kararın kabul edilebilir, savunulabilir hiç bir tarafı yoktur.

Kamuoyuna saygı ile...

SMMM Deniz AYDEMİR 
27.Dönem CHP Ardahan Milletvekili A.Adayı

Bu yazı 872 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum