Reklam

Vefa ekibinden büyük başarı

Vefa ekibinden büyük başarı
27 Mayıs 2020 - 14:47

Ardahan'da Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunanlara hizmet vermek amacıyla Valilik bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu bir rekora imza atarak, bugüne kadar 10 bin 500 talebi karşıladı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu, Vefa İletişim Merkezine 112, 155 ve 156 numaralarından gelen taleplerle harekete geçiyor ve vatandaşların talebini anında karşılıyor.

Vatandaşların ilettiği, Gıda, Sağlık, Temizlik, Hayvansal ihtiyaçlar ve çeşitli ihtiyaçlardan oluşan talepleri değerlendiren Vefa Sosyal Destek Grubu, kurulduğu günden bu güne kadar özverili çalışmalarla 10 bin 500 kişiye hizmet ulaştırdı.

Vali Mustafa Masatlı, Vefa Grubunun 7 gün 24 saat özveriyle görev yaptığını belirterek şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın İçişleri Bakanımızın talimatlarıyla Koronavirüs pandemisinin ülkemizde görülmesiyle birlikte 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla oluşturduğumuz Valilik Vefa Sosyal Destek Grubumuz, şehir merkezinden en uzak noktaya kadar hizmet ulaştırıyor.  Bugüne kadar 10 bin 500 kişinin talebi karşılandı. Devlet, millet iş birliğini biz bu süreçte gördük. Bu bizim için gurur verici. Tabii ki bu durumdan bizlerde çok mutlu oluyoruz. Talepler doğrultusunda daha çok ihtiyaç sahibine de ulaşıyoruz. Vatandaşımız kurallara uydukça, toplum sağlığı için dışarı çıkmadıkça bu salgını yeneceğimiz şüphesizdir. Biz de Devlet olarak vatandaşlarımızın her zaman için yanında olacağız ve tüm temel ihtiyaçlarını karşılayacağız. Ben kurallara uyarak dışarı çıkmayan Vatandaşlarımıza  ve onlara en iyi şekilde hizmet ulaştıran Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerimize en içten teşekkürlerimi sunuyorum."

Bu haber 687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum