Reklam
Reklam

VALİ ÖNER, GÜRCİSTAN SINIRINDA

VALİ ÖNER, GÜRCİSTAN SINIRINDA
13 Temmuz 2020 - 22:08
Yoğun ziyaret trafiğinden bıkan ve yorulan Ardahan’ın yeni Valisi Vali Hüseyin Öner, ilçe ziyaretleri kapsamında Çıldır ilçesini ziyaret ederek, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Beraberindeki kurum müdürleriyle birlikte Çıldır’a gelen Vali Hüseyin Öner, İlçe Kaymakam Alper Taş, Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Karşılamanın ardından Vali Hüseyin Öner, Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Kaymakam Alper Taş ve Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’dan ilçenin genel durumuyla ilgili brifing aldı. Kaymakamlık ve belediye ziyareti sonrası çay ocağında vatandaşlarla bir araya gelerek sohbette bulunan Vali Öner, esnafa da hayırlı işler diledi.

Vali Öner daha sonra ilçe kültür merkezinde köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Öner, “İlçe ziyaretleri kapsamında ilk ziyaretimizi, İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz ve ilgili İl Müdürlerimizle birlikte Çıldır ilçemize yaptık. Burada Kaymakamlık ve belediyeyi ziyaret ettik, çalışmalarla ilgili brifingler aldık ve kamu yatırımlarını inceledik. Son olarak Cumhurbaşkanımız ve Bakanlığımızın da önem verdiği muhtarlar toplantısının ilkini yapıyoruz. Bu toplantıyla hem muhtarlarımızla tanışacağız hem de varsa muhtarlarımızın taleplerini dinleyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte muhtarlara da önemli görevler düştüğünü söyleyen Vali Öner, muhtarların, köylerde yaşayan vatandaş ve devlet arasında köprü vazifesi gördüklerini, dolayısıyla köyün güvenliği, asayişi başta olmak üzere her alanda sorumluluk taşıdıkları ifade etti.

Ülkemiz ve dünyanın en büyük problemi haline gelen Koronavirüs pandemisi konusunda da yine muhtarlara önemli görevler düştüğünü aktaran Öner, “Köylere başka illerden gelen vatandaşların kolluk birimlerine bildirilmesi çok önemli. Dışarıdan gelen vatandaşların karantinada kalmalarının sağlanması, düğün, taziye ve asker uğurlaması gibi toplu organizasyonlarda ve toplu yaşam alanlarında sosyal mesafe ve maske kuralına uyulması yönünde köy ve mahallelerde vatandaşlarımızı bilgilendirilmesinden muhtarlarımız birinci derece sorumludurlar. Kurallara uymayanları lütfen uyarın. Özellikle köylerde yapılan düğün ve taziye organizasyonlarını kolluk birimlerimize bildirin. Bu konuda kesinlikle taviz vermemeliyiz” diye konuştu.

Vali Hüseyin Öner ayrıca, meralarının korunması ve bölge hayvancılığının desteklemesi için önceki yılarda alınan mera kararlarının, bundan sonraki süreçte de aynı şekilde uygulanacağını bildirdi.

Konuşmasının ardından muhtarların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Öner, not aldığı sorun ve taleplerle ilgilenilmesi için ilgili kurum müdürlerine talimatlarda bulundu.

Vali Öner daha sonra Çıldır devlet hastanesi inşaatı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan sınır ticareti dükkânları ve bölgemiz için büyük önem taşıyan Aşıkşenlik tüneli inşaatında incelemelerde bulundu.

Şeytan Kalesi’nin içerisinde yer aldığı Karaçay Vadisini de izleyerek, bölgede turizme yönelik yapılabilecek projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaretleri kapsamında Aktaş Sınır Kapısı’na da giden Vali Öner, gümrükleme, tır geçişleri ve diğer sınır faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi alarak ilçe ziyaretini tamamladı.
Bu haber 1682 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum