Reklam

Vali Masatlı'dan özel açıklamalar

Vali Masatlı'dan özel açıklamalar
04 Mayıs 2020 - 20:47 - Güncelleme: 04 Mayıs 2020 - 21:22

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle ülke genelinde alınan tedbirleri sorunsuz bir şekilde uygulayan Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, “Ardahan olarak koronayı yendik. Uygulamalarımız olumlu sonuçlar verdi. Son bir haftadır Ardahan’da vakaya rastlanmıyor. Tedbirleri aynı kararlılıkla yürütüyoruz” dedi.

Ardahan’da Valilik görevine başladıktan sonra makamını halka açan, kurumlar arasında koordine kurarak vatandaşla iç içe olan, mevcut tüm sorunların çözümü için Ankara-Ardahan hattında projeleri takip eden ve ilde yaşanan aksaklıklara ivedilikle müdahale ederek başarılı bir devlet adamı profili ortaya koyan Vali Mustafa Masatlı, Ardahan’ın gelişmesi ve büyümesi için gece gündüz demeden var gücüyle çalışıyor. Vali Masatlı’nın başarılı çalışmaları, Ardahan kamuoyu tarafından da yakından takip edilerek takdirle karşılanıyor.

Ardahan’ın en çok okunan haber sitesi “Ardahan Haber”e gündeme ilişkin özel açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Masatlı, Aziziye Kışlası’nın Millet Bahçesine dönüştürülmesi projesinin yanı sıra, Covid-19 salgını, sosyal destek yardımları ve inşaat sezonu başta olmak üzere birçok konuda bilgilendirmelerde bulundu.

Covid-19 salgını ile birlikte özellikle sınır kapıları öncelikli olarak şehrin giriş ve çıkışlarında tedbir aldıklarını aktaran Vali Masatlı, “Bursa’dan Posof’un Kol köyüne gelen bir gurbetçinin, 21 kişiye virüs bulaştırdığını, yaşanan bu olumsuz durum nedeniyle, köye gelen vatandaşı devletin ilgili birimlerine bildirmeyen köy muhtarı hakkında da yasal işlemlerin başlatıldığını, ayrıca yine Amerika’dan İstanbul üzerinden Ardahan’a gelen bir diğer vatandaştan kaynaklı vakaların ortaya çıktığını söyledi.

Ardahan genelinde 6 noktadan kente giriş çıkışların kontrol altına alındığını belirten Vali Masatlı,  41 vakanın iyileştiğini, Ardahan Devlet Hastanesinde Koronavirüsten dolayı yatan hastanın olmadığını, taburcu edilen 9 hastanın ise bir süre daha izolasyon anlamında evlerinde kalacağını aktardı.

Vali Masatlı: "Daha öne 23 hastamızı evlerine göndermiştik. Son olarak buna 8 kişi daha eklendi. Bugüne kadar toplam 41 hastamızı taburcu etmiş olduk. Hastaların tanısını koyan, takip ve tedavisini yapan doktoru, hemşiresi, tıbbi sekreteri ve temizlik destek ekibi başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yoğun bakımda hastamız yok çok şükür. Ancak gözetim altında olan 9 hastamız daha var. Onların da bir an önce iyileşmesini istiyoruz. Pandemi kapsamında 8 bin vatandaşa ulaşarak Vefa Destek Grubu olarak ihtiyaçlarını karşıladık” dedi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her ilde bir Millet Bahçesi Projesi kapsamında Ardahan ziyaretinde sözünü verdiği Millet Bahçesi Projesi çalışmalarının Aziziye Kışlasında başladığını da söyleyen Vali Mustafa Masatlı, Aziziye Kışlası’nın Ardahan Üniversitesine verilerek buraya Güzel Sanatlar Fakültesinin yapılması konusunda kamuoyunda çıkan tartışmalara da değinerek şunları söyledi:

“Ardahan Üniversitesinin bina sorunu yoktur. Aziziye Kışlası’nın Millet Bahçesi olarak projelendirilmesi Ardahan için tarihi bir gelişmedir. 100 günlük eylem planı içerisine alınan projeye Ardahan Valiliği olarak 2 milyon TL harcadık.  Millet Bahçesi olacak kışla içerisinde ki yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarını yerinde inceledik.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin her ilde bir Millet Bahçesi Projesi kapsamında ilimizde Ardahan Kalesi ve Kura Nehri bölgesinde bulunan Aziziye Kışlasının Millet Bahçesi yapılması için yaklaşık 70 bin metrekare alan, Valiliğimiz İl Özel İdaresine tahsis edildi. Özel İdare aracılığıyla, kışla içerisinde ki tescilli tarihi yapılar korunarak, tarihi yapılarla uyuşmayan sonradan yapılmış bina ve depoların yıkımına başladık. Burası hem Ardahan Kalesi hem de Kura Nehri ile entegre olarak güzel bir Millet Bahçesine dönüşecek. İçerisinde ki tarihi yapıların da aslına uygun restore edilmesi ve bölgenin Millet Bahçesine dönüştürülmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirmektedir. Restore edilecek bölgede müze, kıraathane, butik otel ve çeşitli sosyal aktivite alanları oluşturulacak.”

Bu haber 1484 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Harun Tankoc
    4 hafta önce
    Çalışmalarınızın devam etmesini içten Dilerim.Sayın Valimin Gayretli çalışmaları Ardahanımız adına çok büyük şanstır.Allah yar ve Yardımcısı Olsun