Reklam

Vali Masatlı'dan Göle'ye tam çıkarma

Vali Masatlı'dan Göle'ye tam çıkarma
16 Ocak 2019 - 18:13

Kısa bir süre önce Ardahan Valiliği’ne atanan Vali Mustafa Masatlı ilçe ziyaretlerine başladı. İlçe ziyaretleri kapsamında Göle'ye giden Vali Masatlı, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Göle Adliyesi ve bir çok STK Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyaretlerinde, Ardahan’ın Serhat Şehri olduğuna değinerek, bu topraklara en üst seviyede hizmet etme gayretinde olacaklarını belirten Vali Mustafa Masatlı, şunları söyledi:

"Göle bizim büyük ve önemli ilçemiz. Burası aynı zamanda önemli tarım ve hayvancılık üssüdür. Burada tarım ve hayvancılık olmazsa, ekonomi olmaz. Bunun bilincindeyiz. Göle'de yaklaşık 5 bin ton süt, 2 bin 170 ton kaşar ve 170 ton tereyağı üretimi yapılıyor. Bu çok önemli değerdir. Bu üretimi arttırmaya gayret edeceğiz. Biz kamu görevlisiyiz. Tek amacımız, bu insanlara, bu ülkeye en üst seviyede hizmet etmektir. Burada bulunma amacımız da budur. Burası Serhat’tır, sınır bekçisidir. Dolayısıyla bu insanlar her hizmete fazlasıyla layıktır. Bin yıldır atalarımız buraya yerleşmiş. Biz de bu topraklara devlet, millet el ele vererek hizmet edeceğiz" dedi.

Vali Masatlı, Kaymakamlık ve Belediye ziyaretlerinin ardında ilçe esnafını ziyaret etti, kahvehanelerde vatandaşlarımızla buluştu. Esnafla görüşüp hayırlı işler temennisinde bulunan Vali Masatlı karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet edip, sorun ve taleplerini dinledi. Ziyaretlerinin ardından Feride Karabacak Anadolu Lisesinde Muhtarlar toplantısı yapan ve STK temsilcileriyle buluşan Vali Masatlı, İlgili kurum müdürlerinin de katıldığı toplantıda muhtarların köylerle ilgili sorun ve taleplerini tek tek dinledi.

Vali Masatlı, "Muhtarlarımız olmazsa olmazlarımızdır. Devletimizin başında Sayın Cumhurbaşkanımız, illerin başında Valilerimiz, İlçelerin başında Kaymakamlarımız varsa mahallelerimizin ve köylerimizin başında da Muhtarlarımız vardır. Muhtarlarımız, devletin temsilcisidir. Köylerin ve vatandaşların dertlerini ve sorunlarını en yukarıya ulaştıranlardır" diye konuştu. Toplantının ardından Vali, muhtarlarla birlikte yemek yedi.

Vali, daha sonra 1995 yılında Şırnak'ta Şehit olan Er Mehmet Demirci'nin ailesine ziyarette bulundu. Aile fertleriyle görüşen ve acılarını paylaşan Vali Masatlı, "Ne mutlu size ki şehit annesi, şehit babasısınız. Siz bizlere emanetiniz, baş tacısınız. Biz her zaman sizin yanınızdayız. Sizlerden tek beklentimiz dua etmenizdir. Allah Şehidimize rahmet etsin" dedi.

İl Müftüsü Remzi Pehlivan tarafından Kuranı Kerim okundu ev dua edildi.

Vali Mustafa Masatlı, temasları kapsamında, Göle Şehit Aileleri Derneğini de ziyaret etti. Şehit yakınlarıyla görüşen Vali, "Terör belasına bugüne dek, 7 bin şehit verdik. 30 bin insanımızı kaybettik. Biz millet olarak, bu bayrağın dalgalanması, bu vatanın ebedi kalması için şehit verdik, vermeye de devam ederiz. Ama Devletimiz büyük bir kararlılıkla mücadelesini sürdürüyor. Son terörist kalıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecektir. Devletimizin kararlılığı, milletimizin desteğiyle inşallah sonları geliyor. Biz güvenlik kuvvetlerimize dua edeceğiz. Türkiye, artık kendi sınırımızda bir terör devleti kurulmaması için savaşıyor. Biz bu memlekette huzur içerisinde yaşayacağız. Bu huzuru birlikte tesis edeceğiz. Sizler Şehitlerimizin yakınları, bize emanetiniz. Devlet olarak her zaman yanınızdayız" diye konuştu.

Vali Mustafa Masatlı, Ziraat Odası Başkanı Cemil Budak ve Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Kaya'yı da ziyaret ederek bir süre görüşme gerçekleştirdi.

Vali, Kaymakamlığın işlettiği kadın kafeteryasını da ziyaret etti. İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Vali, güvenlik kuvvetlerine görevlerinde başarılar diledi. Vali, Muhafız Hizmet Bölüğünü de ziyaret etti.

İlçe ziyaretinde Vali Mustafa Masatlı'ya İlçe Kaymakamı Cevat Gün, İlçe Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma komutanı Albay Selçuk Özdem, İl Müftüsü Remzi Pehlivan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Metin Ürgün, Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. Ardahan İl Koordinatörü Meryem Akpınar,  İl Özel idaresi Genel Sekreteri Anıl Aksel, İdare ve Denetim Müdürü Mehmet Koç, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Akın Koç, İl Sağlık Müdürü Erkan Özdemir, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Turgay Şişman ve İlgili Kurum yetkilileri de eşlik etti.
 

Bu haber 2182 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum