Reklam

Vali: İftarda sorunları konuştu

Vali: İftarda sorunları konuştu
13 Mayıs 2019 - 01:12

Vali Mustafa Masatlı, kentte ki yerel ve ulusal basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Ardahan’ın en önemli mekanı olarak bilinen Lezzet’i Kür restoranında basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Masatlı, basın mensupları ile birlikte iftar açtı. 

Vali Masatlı, iftarın ardından bir süre sohbet ettiği basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Ardahan’da göreve başladıktan sonra kenti hızlı bir şekilde tanıma gayreti gösterdiğini söyleyen Masatlı, ilçeleri ve merkeze bağlı köyleri gezdiğini, sürekli esnaf ve halk ziyaretleri yaparak kenti kısa süre içerisinde tanıma fırsatı bulduğunu kaydetti. 

Ardahan’ın Türkiye’nin gelişme ve kalkınma süreciyle birlikte kendisine düşen payı alarak büyüyen bir şehir olduğuna vurgu yapan Vali Masatlı, kentte yapımı devam eden ve başlayacak olan tünel inşaatları ile karayolları, demiryolu, sınır kapıları modernizasyonu, kamu hizmet binalarının durumu ve Millet bahçesi projeleri hakkında bilgi paylaştı. 

Vali Masatlı ayrıca, Hayvancılık ve meraların korunması, arıcılık, gen merkezi, Yalnızçam kayak merkezi, Çıldır gölü rekreasyon projesi ve yeni tesisler, kaz, kaşar peyniri, çiçek balı, Damal bebeği, Posof elması ve fasulyesi gibi kentin değerlerinin geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmaları anlattı. Ardahan Valiliği olarak başlatılan ve her kesimi kucaklayan çok sayıda projeyi de gazetecilerle paylaşan Vali Masatlı, tüm bu proje, yatırım ve hizmetlerin halka en iyi şekilde ulaşması noktasında kendisine bağlı tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte özverili çalışmalar yaptıklarını, basın mensuplarının da tüm bu süreçte kentin gelişmesine ve kalkınmasına destek vermesini memnuniyetle karşıladığını dile getirdi. 
Samimi bir ortamda geçen basın buluşmasında Vali, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

İftara Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti Başkanı Özkan Karakaya, Başkan Yardımcısı Sezgin Uygar ve cemiyet üyeleri tam kadro iştirak etti. 

 


Bu haber 1091 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum