Reklam

Vali Bilmez, kurumların sorunlarını dinledi

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, sorunları yerinde ve birinci ağızdan dinlemek için ziyaretlerini sürdürüyor.

Vali Bilmez, kurumların sorunlarını dinledi
13 Eylül 2017 - 21:23 - Güncelleme: 13 Eylül 2017 - 21:41

Vali Mehmet Emin Bilmez, kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında; Aras Elektirik il Koordinatörlüğü, İlim Yayma Cemiyeti, Yeşilay Derneği, Ziraat Odası Başkanlığı, Şoförler Odası Başkanlığı, Akbank Şubesi, Ziraat Bankası Şubesi ve Halk Bankası Şubesini ziyaret etti.

Ziyaret ettiği kurumlarda incelemelerde bulunan Vali Bilmez, yetkililerden faaliyetler hakkında bilgi aldı. Aras Edaş Ardahan İl Koordinatörlüğü tarafında Ardahan'a yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren İl Koordinatörü Meryem Akpınar, Aras Edaş Genel Müdürlüğü ilimize büyük önem verdiğini ve tüm alanlarda yenileme çalışmalarının hızla sürdüğünü söyledi.

İLK PLAKET AZO BAŞKANI SURAL’DAN

Çiftçilerin yaşadığı sorunları Vali Bilmez’e aktaran Ardahan Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural, özellikle son aylarda yaşanan kuraklığın hayvancılığı bitirme noktasına getirdiğini söyledi. Bankaların yüksek faizinden de dert yanan AZO Başkanı Sural, tarım ve hayvancılıkla uğraşan üreticilerin korunması gerektiğini ve yeni destek paketlerin verilmesini istedi. AZO Başkanı Sural, Vali Bilmez’e çalışmalarından ve üstün gayretlerinden dolayı kendisine plaket takdim etti.

Ardahan Şoförler Odası Başkanlığını da ziyaret eden Vali Bilmez, burada AŞOB Başkanı Yılmaz Özer’den kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Şoför esnafının her gün ciddi kan kaybettiğini Vali Bilmez’e aktaran AŞOB Başkanı Özer, Yapılmayan ve bitirilmeyen yollardan dolayı Şoför esnafının büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Ardahan’da şoför esnafı sayısında ciddi düşüş yaşandığını da belirten Özer, Vali Bilmez’e şoför esnafının sorunlarını aktararak çözüm bulunması konusunda destek istedi.

Bu haber 1864 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum