Reklam
Reklam

UZAKTAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

UZAKTAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ
06 Ocak 2021 - 23:51
Ardahan’da Uzaktan Eğitime Destek Amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen tabletlerin dağıtımı, Vali Hüseyin Öner´in katıldığı programla gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan Vali Hüseyin Öner,“Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle bu eğitim-öğretim yılının 1. Dönemi, uzaktan eğitim yada online eğitim diye tabir ettiğimiz; öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin evlerinden bilgisayar yada tablet kullanmak suretiyle internet üzerinden erişimle takip ettikleri bir yöntemle yürütülmektedir. 15 Şubat 2021 tarihine kadar bu şekilde eğitim-öğretim devam edecek. Biz, ilimizde bu eğitim yöntemini, en yüksek bir oranda katılımla ve kesintisiz olarak yürütmek üzere hem Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamalarını, kararlarını takip etmek ve hem de il düzeyinde kurumlar arası işbirliğini sağlayarak takip etmeye çalışıyoruz. Bugün de Milli Eğitim Bakanlığımızın ilimize gönderdiği içinde birçok donanımsal özellik ve programların yüklü olduğu tabletler ile sim kartlarını, uzaktan eğitim sürecinde başarı ve ihtiyaç durumuna göre belirlenen öğrencilerimize hediye etmek üzere bir aradayız. Öğrencilerimize dağıtımını yapacağız. İnşallah bu tabletler öğrencilerimizin iyi eğitim almalarına ve başarılarına daha da katkı sağlamasına vesile olacaktır. Ben buradan başta Sayın Milli Eğitim Bakanımıza ve emeği geçenlere, ilimiz ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Programda daha sonra Vali Öner, Vali yardımcısı Mustafa Gürbüz ve İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut tarafından öğrenciler ve katılım sağlayamayan öğrencilerin velilerine tabletlerin dağıtımı yapıldı.
 
Bu haber 1852 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum