Reklam
Reklam

Türkiye'de Ensar Öğüt'ün ayak sesleri

Milletvekilliği yaptığı dönemlerde Ardahan ismini en çok kullanan, Meclisin renkli simalarından TBMM’de en çok soru önergesi vererek iktidarı terleten, sıra dışı eylemleriyle tüm Türkiye’nin gündemine oturan, CHP Ardahan 22,23 ve 24 Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, toplumun her kesiminin beğenisini kazanmış durumda.

Türkiye'de Ensar Öğüt'ün ayak sesleri
08 Ekim 2017 - 23:55 - Güncelleme: 09 Ekim 2017 - 00:02

BARIŞ DİLİNİ KULLANMALIYIZ

Üç dönem bölgemizi onur ve gururla temsil etmiş bir milletvekili olarak, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olarak, bir partili, bir Ardahan'ın evladı olarak, partimizin başarısı için bana düşen görev ve sorumluluk neyse en iyisini yerine getirmek için çalışacağım diyen Öğüt, ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini, barış ve kardeşliğin tesisi için birlik beraberliğin önemine dikkat çekti.

ÖĞÜT’E MESAJ YAĞIYOR!

Ardahan Haber Gazetesine Türkiye’de son yıllarda yaşanan gelişmelere ve gündeme ilişkin konular hakkında özel açıklamalarda bulunan Öğüt, “Milletvekili yaptığı dönemlerde bir milletvekilinin yapması gereken ne varsa ben hepsini yaptım, hatta daha fazlasını yapmak için çok çalıştım. Şu an birçok ilde ve örgütlerde Ardahan, Kocaeli, Erzurum ve Kars başta olmak birçok ilde teşekkür mesajları alıyorum. Vatandaşın sorunlarını çözdüğüm için mutlu oluyorum” dedi.

SİYASİ AYRIM YAPMADAN HİZMET ETTİM

Milletvekilliği yaptığı dönemlerde hiçbir siyasi ayrım yapmadığını da aktaran Öğüt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Partim adına Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesini karış karış gezdim. CHP’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Milletvekili olarak tek başına çalıştım. Ülkemizin bir tarım ve hayvancılık ülkesi olmasına rağmen, hükümetin kendi bölgelerindeki potansiyele gözlerini kapadığını, et ithal ettiğini ve ülke hayvancılığını bitirilme konusunda çok ciddi muhalefette bulundum. Köylüyü kalkındırmak için teşvik verilirse, et sağlayacak hayvan çoğalırsa o zaman et ucuzlar”

İTHAL ETE KARŞI ÇIKTIĞI İÇİN SALDIRIYA UĞRAMIŞTI!

Et fiyatının ithal et alarak değil köylü teşvik ederek ve kalkındırarak ucuzlayacağını o dönem açıklayan Öğüt, ithal ete karşı çıktığı için saldırıya uğramıştı.

Dışarıdan et getirmekle olmaz diyen Öğüt: "Dışarıdan getireceğiniz etin ne olacağı belli değil. Dondurulmuş et gelecek, nasıl kesildiği ve hangi hastalıkları taşıdığı belli değil. Hastalıklı et ithal etmeyin demem üzerine beni güvenlikleri çağırarak yaka paça dışarı attırıp darp etmiştiler. O dönemler yaptığım görsel eylemler nedeniyle ithal etin önünü kestim. Bugün hayvancılık çok ciddi para ediyorsa bu bizim haklı uğraşımızın bir sonucudur. Ancak son günlerde ithal hayvancılığın önü yine açıldı ama kimse bu işe dur diyemiyor” ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU, ÖĞÜT’ÜN ÇALIŞMALARI HAKKINDA ŞUNLARI SÖYLEMİŞTİ:

Yıl 2014, 13 Mart’ta Ardahan’a gelen CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu, Öğüt hakkında şu açıklamalarda bulunmuştu:

Kılıçdaroğlu,’’ Bazen meclis kürsüsüne tezek getirir bazen de kürsüye et getirir, halkın tüm sorunlarını meclise getirdi. Ensar Öğüt olmasa Ardahan’ın, çiftçinin, köylünün derdini kim dile getirecek? Ondan sadece Ardahanlılar memnun değil; Gidin Balıkesir’e herkes Ensar Öğüt der. Gidin Muğla’ya Ensar Öğüt derler. Çünkü o bütün vatandaşların derdiyle ilgilenmeyi görev biliyor. Hayatını sizin için emeğini sizin için harcamaya hazır. O sizin gururunuz bizim de gururumuz’’ şeklinde konuşmuştu.

EN ÇALIŞKAN MİLLETVEKİLİ ÖDÜLÜ ALMIŞTI

2013 Yılında ‘en çalışkan milletvekili’ seçilen CHP’li Öğüt, bir milletvekili olarak, ülkenin her tarafında, parlamentoda inanılmaz bir performans sergilediği, çalışkanlığının hiç kimse tarafından tartışılmadığı vurgulanarak, ödüle layık görülmüştü.

Bu haber 3105 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bahtiyar tan gulstan koyi
  3 yıl önce
  Evet teşkureder
 • İlkin Baykara
  3 yıl önce
  Sayın Ensar öğüt Ardahanı seviyor Ardahanlıda Ensar öğüt ü seviyor biz sayın öğütle hem ardahandan hem Gebzeden katmerli hemşeriyiz onun için katmerli seviyoruz kendisine sağlık lı günler diliyorum sizede başarılar diliyorum Ardahanın sesi olduğunuz için