Reklam
Reklam

Türkiye, Ardahan'da buluşacak

Türkiye, Ardahan'da buluşacak
29 Eylül 2019 - 13:01

Ardahan Belediyesi ve Ardahan Kültür Sanat Bileşenleri tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Ardahan Kültür-Sanat Günleri 3 - 6 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Ardahan Kültür Sanat Bileşenleri Sözcüsü Kenan Karabağ, etkinliğe Türkiye’nin birçok şehrinden 50’nin üzerinde Ardahanlı sanatçı ve yazarın katılacağını belirterek, “Ardahan, edebiyatını ve sanatını doğduğu coğrafyaya getirecek” diye konuştu.

Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk’ün yanı sıra, CHP Genel Başkanı Yardımcısı Yıldırım Kaya, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, milletvekili, siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve yazarlar katılacak.

ARDAHAN’IN TARİHİNE YOLCULUK

4 gün sürecek olan etkinlik dolu dolu geçecek. Dursun Akçam Kültür evindeki etkinliklerde Ardahanlı yazarlar tanıtılacak, sanatçılar şiirlerini seslendirecek, konser verecek ve tiyatro oyunları sahneleyecekler.

Katılımcılara ayrıca Ardahan’ın tarihsel geçmişine yolculuk yaptırılacak. Rehber Kenan Karabağ ve Recep Babayiğit eşliğinde Kura köprüsü tarihçesi, Ardahan Kalesi, Malakan okulu ve mezarlıkları, eski Rum okulu gezdirilecek.

Etkinliğin üçüncü gününde ise katılımcılar Kura Köprüsü’ne davul-zurna ve tulum eşliğinde yürüyecekler. Yazarlar köprünün üstünde stant açarken, ressamlar resimlerini sergileyecekler. Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından yazarlar okurlarıyla buluşacak. Dördüncü gün ise Ardahan’ın yetiştirdiği değerlerin anlatımı Kenan Karabağ tarafından yapılacak ve Ümit Kaftancıoğlu anılacak.

Bu haber 1177 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum