Reklam
Reklam

TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISINDA HUMMALI ÇALIŞMA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Türkiye ile Gürcistan arasındaki Türkgözü Sınır Kapısı'nın modernize edilmesi için başlatılan inşaat çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISINDA HUMMALI ÇALIŞMA
26 Nisan 2022 - 14:24 - Güncelleme: 28 Nisan 2022 - 17:21
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye ile Gürcistan arasındaki Türkgözü Sınır Kapısı'nın modernize edilmesi için başlatılan inşaat çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

Yaklaşık 100 Milyon TL’ye mal olan ihale bedeli ile işi alan yüklenici firma İmaj Altyapı Üstyapı San. ve Tic. A.Ş’nin müteahhidi Fehim Güney, Posof Türkgözü Sınır Kapısının giriş ve çıkışlarının yapılan modernizasyon çalışmaları nedeniyle 25 Mayıs 2022 tarihine kadar yaya ve tır trafiğine kapatıldığını söyledi.

"EKİPLER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR"

Türkgözü Sınır Kapısı’nda devam eden inşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Fehim Güney şunları söyledi: "Sınır kapısındaki Türk tarafının giriş-çıkış yönlerinin yeniden yapılması için başlatılan modernizasyon çalışması devam ediyor. Şu an işin yüzde 40’ni bitirdik. Hedefimiz yıl sonunda teslim etmektir. Bunun için ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Kapıdaki modernizasyon çalışmalarının sağlıklı yürütülebilmesi için kapının tüm giriş ve çıkışlara kapatılması talebinde bulunduk. Ticaret Bakanlığınca değerlendirilen talebimiz nedeniyle kapının 25 Nisan ile 25 Mayıs arasında geçici olarak kapatılması kararı çıkmıştı. Bu karar sonrası kapıdaki çalışmalarda büyük bir mesafe kat ederek yeniden giriş çıkışların yapılabilmesi için modernizasyon çalışmalarımıza devam ediyoruz."

Türkgözü Sınır kapısı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yakışan, Türkiye'nin Orta Asya'ya açılan yeni yüzü olacağını belirten Güney, “Modern ve son teknoloji neyi gerektiriyorsa öyle yapılıyor. Hantal olmayan, günümüzün son teknolojisi ve altyapısıyla hizmet verecektir” ifadesini kullandı.
 
Reklam
Bu haber 841 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum