Reklam
Reklam

TAŞTAN: ALTERNATİF KUTLAMA, CHP İKTİDARIYLA SON BULACAK

TAŞTAN: ALTERNATİF KUTLAMA, CHP İKTİDARIYLA SON BULACAK
29 Ekim 2020 - 21:03
Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan,  alternatif kutlamaların CHP iktidarıyla son bulacağını söyledi.

Taştan: ‘29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimiz sahipsizlerin sahibi olmuştur. Okula gönderilmeyen kız çocuğunun okulu olmuştur. Kadına seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Cumhuriyet okuldur, yoldur, fabrikadır, sanayidir, üniversitedir. Cumhuriyet, adalettir, eşitliktir, özgürlüktür.  Cumhuriyet insanların din ve vicdan özgürlüğüdür” dedi.

CHP Ardahan İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıl dönümü için alternatif bir tören düzenledi. Düzenlenen kutlama töreninde partililer Milli Egemenlik Parkı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

CHP Ardahan İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97.  yıl dönümü için düzenlediği basın açıklamasına, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Dalanbay, ATSO Başkanı Çetin Demirci, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, 13. Eczacılar Odası Başkanı Yunus Dündar, İl ve İlçe örgütleri, CHP İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Belediye Meclis Üyeleri ve partililer hazır bulundu.  Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, basın açıklamasında şunları söyledi:

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 97. Yılını kutlamak, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak, Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için kararlılığımızı bir kez daha sizlerle paylaşmak için burada toplandık. Mustafa Kemal Atatürk Mondros Müterekesi ile emperyalist devletlerce toprakları paylaşılmış, orduları dağıtılmış, bütün ülke işgal edilmiş, insanların hiçbir can ve mal güvenliği kalmamış böyle bir zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlayarak, Anadolu’da kurtuluş milli mücadelesini başlatmıştır. Yok olan koca bir İmparatorluktan işgal edilen topraklarımızdan emperyalist güçleri atmış yeni bir Devlet kurmuş ve bunun adı da Türkiye Cumhuriyet devletidir. 29 Ekim 1923’te kurulan Cumhuriyetimiz sahipsizlerin sahibi olmuştur. Okula gönderilmeyen kız çocuğunun okulu olmuştur. Kadına seçme ve seçilme hakkı vermiştir. Cumhuriyet okuldur, yoldur, fabrikadır, sanayidir, üniversitedir. Cumhuriyet, Adalettir, Eşitliktir, Özgürlüktür.  Cumhuriyet insanların din ve vicdan özgürlüğüdür. Cumhuriyet demokrasidir. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak halkımıza sözümüzdür, Cumhuriyetimizi 100. Yılında demokrasiyle taçlandıracağız. Her nedense Milli Bayramlarımızda bazıları hastalanıyordu. Şimdi de pandemi bahane edilerek Milli Bayramlarımız kısıtlanmaya, yasaklanmaya çalışılıyor. Pandemi AKP İl ve İlçe kongrelerinde yok, AKP Genel Başkanının binlerce kişiyle miting yapıp otobüsten halka çay attığında yok, Milli bayramlar kutlanırken mi pandemi var? Ne yaparlarsa yapsınlar Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Cumhuriyeti kurarken nasıl kimseden izin almadıysalar, bizde Cumhuriyet Bayramımızı kutlarken kimseden izin beklemiyoruz. Bu anlamda başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve bütün Şehit ve Gazilerimizi saygıyla minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 97.kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.”
 
Bu haber 2204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Turgut Karadogan
  5 ay önce
  Bu kutlama programinda neden ardahan belediye baskanimiz yok yada protokol de varmi..haber eksik yazilmis..S.Faruk Demir..cumhuriyet ve Ataturk asigi bir..kisidir..herkesin bayrami kutlu olsun.
 • Hayaller ve gerçekler
  5 ay önce
  Akp de chp de dursun Yeter artık bu memleketin çilesi oldunuz farkınız yok ben vatandaş olarak çok farkına vardım bu memlekete hizmet yapan biri birileri gelsin hizmet yapacak gerçekten öğrencisi memuru il dışından geleni yaşayan insanlar bıkmasın severek kalsın bu memlekete gelen kaçmak için can atıyor sevdirin artık bu memleketi güzel kalemiz var ona bile sahip değiliz kalemiz var yanıbaşındaki mahle berbat öyle biri gelsinki kaleyi gezmeye gelen mahleden de keyif alsın gezerken vatandaş olarak beklenti sadece bu söylediklerim dilerim ki birgün gerçek olur :)