Reklam
Reklam

SONU OLMAYAN ÇALIŞMA, HALK TÜNEL İSTİYOR

SONU OLMAYAN ÇALIŞMA, HALK TÜNEL İSTİYOR
31 Mart 2021 - 23:52
Kardan dolayı yaklaşık 4 aydır kapalı olan Ardahan-Ardanuç yolunu ulaşıma açmak için çalışmalar başladı. Ardahan'ın 2 bin 581 rakımlı Bülbülan yaylasından, Artvin'in Ardanuç ilçesine ulaşım sağlanan ve çığ tehlikesi ve kardan dolayı 4 aydır kapalı olan yolun ulaşıma açılması için karayolları ekipleri iş makineleri ile çalışma başlattı. 2 bin 581 rakımlı Bülbülhan Yaylası mevkiinde yer yer 5 metreyi bulan kar kalınlığı nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan Karayolları ekipleri, çalışmalarını zor şartlara rağmen devam ettiriyor.

2 rotatif, bir greyder ve bir kepçeden oluşan 4 araç ile 8 kişilik ekip, Ardahan-Ardanuç yolunda karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Metrelerce karda çalışma yapan ekipler, zaman zaman zor anlar yaşıyor. Yolun 4 günde ulaşıma açılması planlanıyor.

Her yıl yol açma girişimlerin ‘sonu olmayan çalışma’ olarak değerlendiren vatandaşlar ise Ardahan-Ardanuç yolunda mutlaka tünel yapılmasını istiyorlar. Siyasileri ve görevlilere çağrıda bulunan bölge halkı, devletin bütçesinde her yıl yol açma çalışmalarının büyük külfet oluşturduğunu belirttiler.
Bu haber 1192 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum