Reklam
Reklam

SEZGİN KAYA: MİLLET İTTİFAKI, İKTİDARA YÜRÜYOR

SEZGİN KAYA: MİLLET İTTİFAKI, İKTİDARA YÜRÜYOR
17 Ocak 2021 - 18:27 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 19:56
CHP’nin 37'nci Olağan Kurultay'ında 649 oy alarak Yüksek Disiplin Kurulu (YDK)’ya girmeyi başaran Göleli hemşerimiz Av. Sezgin Kaya, uzun süredir YDK Sekreterliği görevini başarıyla sürdürüyor.

Kürsel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi, Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti Başkanı Özkan Karakaya’nın ziyaret ettiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu Sekreteri  Av. Sezgin Kaya, gündeme ilişkin özel sohbette bulundu.

7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri başta olmak üzere, 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerde CHP’nin Ardahan, Artvin, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya ve Adana gibi illerde elde ettiği başarının iktidara doğru gittiğini açıklayan Av. Kaya, CHP İl başkanımız Yalçın Taştan, Merkez İlçe Başkanımız Kadir Sinan Onay ve yönetimindeki tüm partililere yerel seçim başarısından dolayı kutladı. Kıt kanaat imkanlarla Ardahan Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Başkan Faruk Demir’e başarılar dileyen Kaya, "Başkan Demir’in projeleri Ardahan’ı geleceğe hazırlayacaktır" dedi.

CHP Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır İlçe Örgütlerinin de başarılı çalışmalar gerçekleştirdiğini aktaran Kaya, dostlarımızın desteğiyle ilk seçimde CHP’nin iktidar olacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi için Ardahan’ın önemli bir kale olduğunu da belirten Av. Kaya, yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle özellikle esnafın zor günler geçirdiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin tüm sorunlarına hakim bir lider olduğunu aktaran Kaya: “Partimiz, Esnaf ve Çiftçi süper projeler hazırlıyor. Pandemi nedeniyle Türkiye’de ki tüm esnaf büyük sıkıntılar yaşıyor. İki sınır kapısı olan Ardahan göç veren il değil, göç alan il olmalıydı. CHP iktidarında Esnaf ve sanatkarlara faizsiz kredi kolaylığı sağlanacak Eksi 40 dereceye kadar ağır kış ve iklim koşullarında siftah yapmadan dükkan kapatan esnafımıza vergi kolaylığı getirilecek. Ardahan’ın geçim kaynağı olan hayvancılığın gelişmesi için çiftçilerin borcunun silinmesi, kredi kolaylığı sağlanması ve aile işletmeciliğinin gelişmesi için köylerdeki ev ve ahırların yeniden yapılarak modern hale getirilmesi CHP iktidarının birinci görevi olacaktır” şeklinde konuştu.
Bu haber 2339 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Burhanettin Yilmaz
  4 ay önce
  Dostlar dediginiz kimlerdir... KK nin agziyla konusmayi birakin... CHP nin oz evlatlarını antidemokrayik yontemlerle devre dışı koyarak mi iktidar olacaksiniz.... CHP 10 Aralikci AB isbirlikcilerden kurtarilmadan ulke kurtulmaz
 • Merkez
  4 ay önce
  Zor gibi Ardahan da alamaz CHP çünkü seçim oldu bitti sn başkanımızın dayı dayı diyenleri olsun CHP üyeleri söz sahibi o***lar aldılar bir sonraki hakkı artık vatandaş olarak imkansız bende bir CHP’li olarak asla vermeyeceğim halkın içinde o*** biriyim insanlar da tepkili vatandaş olarak yorumumu bu vesile ile ilettim teşekkür ederim emektar habercimize gazetecimize iyiki varlar.