Reklam
Reklam

 Sevdamız Ardahan Derneği kuruldu

 Sevdamız Ardahan Derneği kuruldu
03 Aralık 2018 - 21:57

Ardahan’da yeni kurulan ‘Sevdamız Ardahan Derneği’ Başkanı Levent Pehlivan, dernek olarak çalışmalara yeni başladıklarını, sevdası Ardahan olan bir derneğe ihtiyaç duydukları için böyle dernek kurma gereği duyduklarını dile getirdi.

Derneklerin asıl amacı özellikle sosyal aktivitelerin ön plana çıkarılması ile beraber kültür, dayanışma, birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu ifade eden Pehlivan,  “Kurduğumuz dernek vasıtasıyla öğrencilerimize ve sporcularımıza burs desteği sağlayacağız. Yapılan çeşitli etkinliklerle amaç bir arada olmak olsa da aynı zamanda derneğe katkı sağlamaktır. En büyük amacımız, yoksulları koruyup gençlere okuma imkânı sağlamaktır. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamamızın yanında gençlerimizi ön planda tutarak onlara dernek bilincini aşılamak temel amaçlarımız arasındadır. Ardahan’da 162 dernek var, bu derneklerin hepsinin Ardahan adına hizmet etmesini istiyorum.

Şuan Serhat Ardahanspor’umuz var, ona herkesin destek olması gerekmektedir. Ortada bir cenaze var, bu cenazeyi kaldırmamız lazımdır. Sevdası olan herkesi bu derneğe bekliyorum. Kültürel değerlerimizi, yöresel yemeklerimizi bu dernek vasıtasıyla tanıtacağız. Ardahan’ı tanıtan bir kitap çıkaracağız. Ardahan’ın kaybolan türkülerini ortaya çıkaracağız. Sosyal faaliyetler olarak güreş ve futbol konusunda gençlerimize destek olacağız. Ardahan’ı kim nerede temsil edecekse onun yanında olacağız.  Ayrıca Derneğimizin hatalarını, eksiklerini görmek yerine, nasıl düzelir nasıl faydam olur diye yapıcı olmak, fikir ve düşüncelerimizi net bir biçimde paylaşmak, hem bizim için hem de derneğimiz için daha yararlı olacaktır diye düşünüyorum” dedi. 

HİÇ BİR SİYASİ PARTİYLE İLŞKİMİZ OLMAYACAK

24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti Ardahan Milletvekili Adayı olan Levent Pehlivan, Sevdamız Ardahan Derneği olarak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı eski Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk Ardahan’da geldi bizde STK olarak kendilerini ziyaret ettik. Sayın İsmail Koncuk’la ilimizin sorunlarını istişare ettik. Özellikle hayvancılık ile ilgili sorunlarımızı mecliste dile getirmesini kendisinden rica ettik. Dernek olarak hiçbir siyasi partiyle ilişkimiz olmayacaktır. Bütün partilere eşit mesafede olacağız. Bunun ayrıca da bilinmesini istiyorum. Tek derdimiz, tek davamız var o da Ardahan’dır” diye konuştu. Pehlivan dernek olarak tüm siyasi parti temsilcileriyle görüşmeler yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber 2706 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum