Reklam
Reklam

SERHAT İLLERİNİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ İSTANBUL'DA 

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) tarafından organizasyonu yapılan Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri ikinci gününde devam ediyor.

SERHAT İLLERİNİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ İSTANBUL'DA 
17 Aralık 2021 - 16:00 - Güncelleme: 17 Aralık 2021 - 20:32
MALTEPE'DE "KARS-ARDAHAN-IĞDIR" RÜZGARI ESTİ

Doğunun üç mücevheri bir arada yöresel ürünlerini tanıttı Kaz eti, Ardahan kaşarı ve keteye yoğun ilgi gösterdi. Maltepe'de Kars, Ardahan ve Iğdır'a ait yöresel ürünler ve doğal lezzetler tanıtıldı.

Yağmurlu ve soğuk havaya rağmen binlerce hemşehri alana akın ederken,  tanıtım stantlarının yoğunluğu dikkat çekti. Kars Arpaçay Dernekler Federasyonu ile İstanbul Iğdır Derneği tarafından desteklenen ve 16-19 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Maltepe sahili İBB etkinlik alanında yapılan Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri, bölgemizin kültürel ve yöresel ürünlerini tanıtıyor.

16 Aralık 2021 Perşembe günü açılışı yapılan Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri etkinliğine Ardahan'ın 11. Valisi Seyfettin Azizoğlu, CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Ataşehir ilçe Başkanı Celal Yalçın, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Veysel Karatay, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Çanakkale Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami Yılmaz, Başkan yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Kadıköy Belediye Başkan yardımcısı Ediz Zeyrek, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir siyasettçi Deniz Aydemir, Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yanıtemur, Ardahan Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, , Adahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan Üniversitesi Rektörü Mehmet Biber, Ardahan Üniversitesi bir önceki Rektörü Ramazan Korkmaz, Serhat Ardahan Spor Kulübü Başkanı Aykut Karagöz,  STK ve Siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

ORHAN ÇERKEZ’İN VE YÖNETİMİNİN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Başarılı bir organizasyona imza atan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Çerkez Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri’nin açılışında birlik beraberlik mesajı verdi:

Serhat İllerinin birleştirici gücü söylemini dile getiren Başkan Çerkez: “İstanbul’un yağmurlu gününde Kars, Ardahan, Iğdır sıcaklığını getirdik. Bize ayrılan tanıtım günlerinde Bölgemiz ürünlerini tanıtmaya çalışacağız. Kars’tan, Ardahan’dan ve Iğdır’dan gelen Belediye Başkanlarımıza ve esnafımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kars, Ardahan ve Iğdır yöresel ürünlerinin satıldığı tanıtım günlerinde çok sayıda Belediye standında yöresel ürünlerin tanıtımı yapılıyor. 46 Dernek ve 7 federasyonun katılım sağladığı Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri, yağmur ve soğuğa rağmen tüm hızıyla devam ediyor. Hafta sonu ise etkinlik alanına yoğun bir katılımın olması bekleniyor. Serhat Ardahan Spor Kulübü stantına ise yoğun ilginin olduğu gözlerden kaçmadı.

Kars ve Iğdır'ın yanı sıra, Ardahan Valiliği, Ardahan Belediyesi, Ticaret Odası, Göle, Hanak, Damal, Çıldır, Posof ve Köprülü Belediyeleri de alana stant açan kurumlar arasında yer aldılar.

Haber: Suat İnceder / Özkan Karakaya / İstanbul Maltepe
 
Reklam
Bu haber 2138 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum