Reklam

Posof ikinci mahalleye kavuştu

Posof ikinci mahalleye kavuştu
02 Ocak 2019 - 13:10 - Güncelleme: 02 Ocak 2019 - 14:24

Ardahan’ın Posof İlçesine 1 kilometre uzaklıkta bulunan Doğrular Köyü Posof’a mahalle olarak bağlandı.

Alınan bu kararla Posof’ta mahalle sayısı ikiye çıktı. Posof ilçesinde daha önce tek mahalle olan Merkez mahallesi bulunuyordu.

14 Aralık’ta Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’la yapılan görüşmelerin ardından 120 nüfusu ve 65 seçmeni bulunan Doğrular Köyü Posof’a mahalle olarak bağlandı. Konu hakkında bir açıklamada bulunan Posof AK Parti Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Belediye Meclis kararıyla mahalle olarak bağladıkları köyün sorunlarını çözmek için çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.

Başkan Ulgar, “Doğrular Mahallesine en kısa sürede hizmetlerimizi götürmeye başlayacağız. Bu mahalleyi imar alanı içerisine dâhil edeceğiz. Kaldırım yapımı, kanalizasyon, içme suyu ve aydınlatma sorunlarını çözeceğiz. Doğrular köyümüzün ilçemize mahalle olarak bağlanması köylüleri son derece memnun etti. Belediyemiz sınırları içerisinde yer alacak bu mahallemizin sorunlarını çözeceğiz” dedi.

Doğrular Mahallesi Muhtarı Neşat Tuç ise, köy olarak Posof’a bağlanmaktan son derece memnun olduklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Cahit Ulgar ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu haber 2057 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum