Reklam

Öztürk Yılmaz'ın dışında her adayla kazanırız!

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl, Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır örgütleri mevcut milletvekili Öztürk Yılmaz’ı istemiyorlar.

Öztürk Yılmaz'ın dışında her adayla kazanırız!
11 Mayıs 2018 - 14:05 - Güncelleme: 11 Mayıs 2018 - 14:12

ARDAHAN CHP’DEN ORTAK SES!

Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıkladıktan sonra dikiş tutmayan Öztürk Yılmaz, Hanak ve Damal Belediye Başkanlarının da desteğini çekmesi ardından yeniden 27. Dönem Milletvekilliği için Ardahan’dan aday adaylığını açıkladı.

CHP Ardahan Merkez İlçe Örgütünün desteği dışında, 7’den 77’ye CHP tabanının bile istemediği aday adayı olan Öztürk Yılmaz’ın milletvekili adayı gösterilmesi halinde CHP Ardahan’da hüsran yaşayacağı konuşulurken, Yılmaz’ın Ankara ya da İstanbul’da dikkat çekmeyecek bir bölgede listesinin ortasında aday gösterilmesinin daha makbul olacağı yorumları yapılıyor.

Öztürk Yılmaz’ın milletvekili seçildiği 1 Kasım Genel seçimlerinden sonra partide heyecan bırakmadığı ileri sürülürken, Yılmaz’ın özellikle birçok örgüt başkanı ve yöneticilerle aşırı geçimsizliği iki defa kongrede desteklediği İl Başkan adayının seçimi kaybetmesine de neden oldu.

Ardahan’da CHP’liler Öztürk Yılmaz’a kızgın ve aday gösterilmesi halinde çalışmayacaklarını açıkça ifade ederlerken, Yılmaz’ın Ardahan’da halka dokunmadığını söylüyorlar. CHP Genel Merkezi’ne seslenen CHP seçmeni ve tabanı, “Öztürk Yılmaz hakkında Ardahan’da kısa bir anket çalışması yapılması halinde Yılmaz’ın başarısızlığı ve aday gösterilmesi halinde seçimi kaybedeceği sonucu ortaya çıkacaktır” dediler.

11 ADAY ADAYI BAŞVURU YAPTI!

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekilli aday adaylığına 11 isim başvuru yaptı. 10 Milletvekili aday adayının birlikte hareket ettiği ileri sürülürken, Öztürk Yılmaz’ın yalnız kaldığı iddia edildi.

Bu haber 2819 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum