Reklam

ÖZTÜRK YILMAZ: İKTİDAR VE MUHALEFET BİZİ ENGELLİYOR

ÖZTÜRK YILMAZ: İKTİDAR VE MUHALEFET BİZİ ENGELLİYOR
31 Temmuz 2021 - 14:32
Yenilik Partisi Genel Başkanı Ardahanlı Öztürk Yılmaz, teşkilatlanma çalışmalarının iktidar ve muhalefet partileri tarafından engellendiğini ileri sürdü.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya’nın Genel Merkezde ziyaret ettiği Yenilik Partisi Genel Başkanı Hemşehrimiz Öztürk Yılmaz, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Partisinin teşkilatlanma faaliyetlerinin hız kesmeden güzel bir şekilde devam ettiğini belirten Yılmaz,  il ve ilçeler de yapılan kongreler ile Temmuz sonuna kadar 41 ilde teşkilatlanma çalışmasının tamamlanacağını ve seçime girme yeterliliğini elde etmiş olacaklarını söyledi.

Erken bir genel seçimin yapılıp yapılmayacağı konusuna da değinen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz: “Gerekli imkanların olduğunu ama sistemsel değişimlerden dolayı seçimin 2023’ten önce yapılmayacağını düşünüyorum. Aslında erken seçim için tüm şartlar oluşmuş durumda, erken seçim kararı Sayın Erdoğan’ın dışında hiç kimse alamaz. Bahçeli bile istese erken genel seçim olamaz. Erken seçim kararının alınması için 400 milletvekilinin imzası lazım, buda mümkün olmuyor. Eski sistem olsa Bahçeli’nin erken seçim istemi yerini bulur ancak yeni sistemde bu mümkün olmuyor” dedi.  

Seçimde hiçbir partiyle ittifak yapmayacaklarını ve tek başına seçime gireceklerini açıklayan Genel Başkan Yılmaz: “AKP ve CHP Belediyeleri tarafından salon engeli ile karşı karşıya kalıyoruz. Bize kolaylık sağlanmıyor, biz bir her şeyi zorla alıyoruz. Sebebi ise biz Cumhur ve Millet ittifaklarını karşımıza almışız. Türkiye’de bir düzen kurmuşlar, bu düzeni yıkmak isteyen ve bunlara parmak sallayan ve başkaldıran kim varsa onlara karşı bir hasmane tutumları var. Onun dışındakilere yer ve televizyonlarda şans tanıyorlar, biz kurulan partiyiz, onlar ise kurdurulan partilerdir. Partimiz 2023’te ciddi bir başarı gösterecektir” ifadesini kullandı.  

CHP’den ihraç edildikten sonra muhalefet partilerine yönelik tutumu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, AKP, CHP ve diğer tüm başarısız muhalefet partilerini eşit oranda eleştirdiğini söyledi.

Yılmaz: “Ülkemizde haksızlıklar var, doğru olmayan tutumlar var. Bunları insanlara duyurmam lazım ve kendimi sorumlu hissediyorum. Ülkenin bu noktaya gelmesinde AKP’nin olduğu kadar CHP’nin de suçu var. Türkiye’de medya ikiye bölünmüş, birisi havuz diğeri de Kılıçdaroğlu’nun medyası, şu an Türkiye’de demokratik yayın yapan kanal sayısı çok azdır.  Havuz ve diğer medya bize ambargo koymuş durumdadır, bizi yayınlarına almıyorlar” diye konuştu. 

HEMŞEHRİLERİME KIRGINIM!

Ardahan’dan milletvekili seçildiniz ve Ardahan’a gelmiyorsunuz? Serzenişlerine de sitem eden Yenilik Partisi Genel Başkanı Ardahanlı Öztürk Yılmaz, “CHP’den ihraç edildikten sonra hemşehrilerimin tepkisi önemliydi. Ama hiç kimse tepki ortaya koymadı ve eylem yapmadı. Bana yapılan haksızlık Ardahan’a yapıldı. CHP’ye tepki olarak partiden istifalar yaşanmalıydı ve gerekirse Ankara’ya doğru yol alınarak eylem yapılmalıydı” şeklinde değerlendirdi.

Türkiye’de bir kıvılcımın başlattıklarını ve kendisine inanan arkadaşlarla kurdukları Yenilik Partisi’nin büyüdüğünü ve başarılı olacağını açıklayan Yılmaz, “İnsanlar kukla sitemlerden ve partilerden bıktı. Türkiye’de bir ilki başarıyoruz. Yenilik Partisi Ardahan’da bir tane Milletvekili kazanacağına inanıyorum. Ardahan, tüm engellemelere gereken cevabı verecektir. Yeni yüzler ile kurduğumuz partimiz, değiştirici ve dönüştürücü bir enerjiye sahip olduğu gibi Türkiye’de de adı gibi yenilikler yapma hedefindedir. Halkımız, ideolojiden çok akılcı davranmak zorundadır. Biz sorunlara çözüm odaklı yaklaşıyoruz. Yapılan adaletsizliğe ve haksızlığa karşı Ardahan halkı gerekli cevabı verecektir. Her kesimden insanın katıldığı bir partiyiz. Halkımız, sırtını güvenle dayayabileceği tek partiyiz” ifadesini kullandı.

Yenilik Partisi olarak asıl meselenin insanların sorunlarını belirlemek, sıkıntılarını çözmek, istihdam sağlamaya çalışacaklarını belirten Yılmaz, asıl hedefinin bu yönde olduğunu ve bu doğrultuda adımlar attıklarını sözlerine ekledi.
 
Bu haber 1331 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak75
    1 ay önce
    Yaw git allah aşkına..sen nesin ki iktidar seni engellesin..neyini engellesin senin ya..sen bunu içinden çıktığın chp ye söyle..engel koymak çamur atmak karalamak ya*** iftira gıybet onların işi...