Reklam

ÖZGÜR ERDEM İNCESU'DAN 100. YIL KURTULUŞ MESAJI

ÖZGÜR ERDEM İNCESU'DAN 100. YIL KURTULUŞ MESAJI
24 Şubat 2021 - 09:25
Çankaya Belediye Başkan Vekili Ardahanlı hemşehrimiz Özgür Erdem İncesu, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Kurtuluş Savaşı yıllarında binlerce Ardahanlıların vatanın her karış toprağı için savaşarak, işgalcileri bir daha dönmemek üzere Anadolu’dan çıkarmayı başardığını vurgulayan Başkan İncesu, “93 Harbi sonrası 43 yıllık işgal döneminde; yaşlısı, genci, kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Ardahanlı Şehitlerimizi  ve tüm Şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

Başkan İncesu, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir. Tarihimizden ders çıkararak geleceğimize emin adımlarla yürüyebilmek için bizlere düşen görev; kendine has tabiatıyla, kültürüyle, değerleriyle ve zengin tarihi değerlere sahip ilimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bin yıllık gönül bağımızla sevgiyi ve hoşgörüyü yüreğinde yaşatan, ortak yaşama kültürünü oluşturmuş kardeşlik kenti Ardahan’da bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece gelecek günlerimiz çok daha güzel olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Ardahan’ımızın 100’ncu kurtuluş yıl dönümünü yürekten kutluyor, yurt içinde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde ülkemizin bekası uğrunda mücadele veren kahramanlarımıza görevlerinde yüce Allah’tan başarılar diliyorum. Kıymetli Ardahanlı hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Bu haber 1136 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum