Reklam
Reklam

OY BİRLİĞİYLE KARAR VAR, PARA YOK!

OY BİRLİĞİYLE KARAR VAR, PARA YOK!
20 Mayıs 2021 - 21:21
Ardahan İl Genel Meclisi Mayıs ayı dönem toplantısı, Meclis başkanı Baha Yunusoğlu ve Meclis Üyelerinin katılımıyla yapıldı. Toplantıya Ardahan İl Genel Meclisi eski Üyesi Hayrettin Hanoğlu’da katıldı.

17 yıl önce görev yaptığı Ardahan’ın yerel parlamentosunu ziyaret eden Hanoğlu, Mahalli İdareler yasasının önemine değindi. Hanoğlu, Ardahan İl Genel Meclisinde gördüğü birlik ve beraberlik örneği nedeniyle tüm Meclis üyelerine ayrıca teşekkür etti.

AK Parti ve CHP’li Meclis Üyelerinin verdiği önergeler oy birliği ile kabul edilirken, ödenek sıkıntısı nedeniyle kabul edilen önergelerin başlamaması tartışmalara neden oldu.
Meclis başkanı Baha Yunusoğlu, merkezi hükümetten gelen kaynağın eski borçlara ve cari giderlere harcandığı için mevcut yatırımların Ağustos ayına kadar başlamasının mümkün olmadığını söyledi. Yunusoğlu: “Yeni yatırım ve projelerin başlaması için borçların bitmesini bekliyoruz” dedi.

Ardahan İl Genel Meclis Üyesi ve Gurup başkanı Sırrı Atalay Cantürk ise Ardahan merkeze bağlı Yaylacık, Kocaköy, Alagöz ve Meşedibi Gurup Köy yollarında Kocaköy’ün girişinde mevcut köprünün yıkılmak üzere olduğunu, can ve mal kabının yaşanmasına neden olacağı için ciddi risk oluşturduğunu, kaynak yetersizliği nedeniyle Köprünün Özel İdare tarafından yapılmaması durumunda Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ivedilikle yapılması için verdiği önerge oy birliğiyle kabul edilerek karar alındı.

Hanak İl Genel Meclis Üyeleri Erdal Kurukaya ve Yüksel Yılmaz, Alaçam Mahallesi yaylasına elektrik verilmesi ve tehlike arz eden Karakale Köprüsünün yapılması için önerge verdiler.

Öte yandan Ardahan İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2020 yılı bütçe kesin hesabı görüşülerek karara bağlanılıp oy birliği ile Meclis’ten geçti. Önümüzdeki hafta Pazartesi günü Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) seçimi yapılacağı öğrenilirken, mevcut üye AK Partili Levent Bilgili ve Selami Şenel’in yeniden KGKB’ye aday olacağı bilgisi alındı.
Bu haber 1298 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum