Reklam

ÖMER TÜRKOĞLU: VİRÜSE SAVAŞ AÇTI

ÖMER TÜRKOĞLU: VİRÜSE SAVAŞ AÇTI
25 Mart 2020 - 13:39 - Güncelleme: 25 Mart 2020 - 16:01

DEVLET MİLLET İŞBİRLİĞİ VİRÜSÜ ÖLDÜRECEK

Ardahanlı Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle muhasebe bürosunu adeta eczaneye çevirdi. İşyerine her türlü dezenfekte malzemesi alan Türkoğlu, korona virüse savaş açtı.

2019 yılının Aralık ayında Çin'in Wuhan kentinde başlayıp kısa sürede dünya ya yayılarak salgın halini alan korana tehlikesinin önemine dikkat çeken Türkoğlu: “Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu salgınla ilgili ciddi önlemler alınmış ve biran önce bu salgının bitirilmesi için kamu özel sektör el birliği ile mücadele etmektedir. Bu mücadelede yer alan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere emniyet güçlerine ve bizim gibi meslek grupları ile tüm çalışan halkımıza önerilere kulak veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

KORKU PSİKOLOJİSİNİ YENMEK ZORUNDAYIZ

Virüsle mücadelede psikolojik olarak ayakta kalmanın önemine de dikkat çeken Türkoğlu: "Ülke vatandaşları olarak sağlık konularında açıklanan tedbirlere harfiyen riayet etmekle birlikte bu salgının atlatılması için psikolojik olarak üst seviyede bir mücadele vermeliyiz. Unutmamalıyız ki, bu salgın kısa sürede alınan tedbirler ile ortadan kalkacak ancak bu süreç zarfında tamamen korkuya kapılıp umutsuzluk içinde olmamamız gerekmektedir. Bu hem sağlık için hem de sosyal hayatımızın yara almaması için çok önemli bir husustur” ifadesini kullandı.

EKONOMİK ÇÖKÜŞ YAŞAMAMAK İÇİN ÇALIŞAN KESİM VE ESNAF DAHA FAZLA DESTEKLENMELİ

Ardahanlı Muhasebeci ve Mali Müşavir Ömer Türkoğlu, korona virüs salgını ile mücadele ederken ekonomik olarak ülkenin ayakta kalması için çalışan ve esnaf kesiminin devlet tarafından desteklenmesine dikkat çekti.

Türkoğlu; "Virüsle mücadele de hükümetin açıklamamış olduğu ekonomik paketi olumlu olmakla birlikte eksik bir destektir. Kaç ay süreciği kestirilemeyen bu mücadelede vatandaşların iş dünyasının ayakta kalması için tam anlamıyla bir destek paketi açıklanmalı ve bu destek toplumun tüm kesimlerini kapsayıcı olmalı. En çokta küçük esnaf ve çalışan kesim bu süreçte mutlaka gözetilmeli. Meslek icabı olarak şuanda küçük esnafın içinde bulunduğu sıkıntıyı yakından bilen biri olarak desteklerin artırılması ve faizsiz kredi ile karşılıksız nakdi yardımların biran önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Biz Serbest Muhasebesi ve Mali Müşavirler olarak da meslektaşlarımızın da ayakta kalması için bu desteklerden yararlanması gerektiğini istiyoruz” şeklinde konuştu.  

SAĞLIK ÇALIŞANLARINI VE İŞLERİNİN BAŞINDA OLAN TÜM ÇALIŞANLARA DESTEK OLMALIYIZ

Korona virüs salgını ile mücadelede görevleri başında olan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm meslek gruplarına sağlıklarını hiçe sayarak görevlerini yerine getirdikleri için müteşekkir olduğunu söyleyen Türkoğlu, " Tüm yurttaşlar olarak görevleri başında gece gündüz çalışıp hizmet akışını sağlayan çalışanlarımızı maddi ve manevi olarak desteklemek zorundayız. Biz meslek grubu olarak çalışan tüm kesimlere devlet tarafından ücretsiz maske, eldiven ve dezenfekte malzemelerinin verilmesini talep ediyoruz. Sosyal yaşamın devamı ve hayat akışımızın devam etmesi için görevleri başında olan tüm çalışanlarımızı canı gönülden tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

MART-NİSAN-MAYIS AYI BEYANNAMELER TEMMUZ AYINA ERTELENDİ

Meslek kuruluşlarının talebi doğrultusunda esnaflarımızın Mart Nisan ve Mayıs aylarındaki tahakkuk ve beyanname bildirimlerinin Maliye Bakanlığının almış olduğu son kararla ertelendiğini söyleyen Mali Müşavir ve Muhasebesi Ömer Türkoğlu, "Çalışma hayatının yapı taşı konumundaki Mali Müşavir ve Serbest Muhasebeci birliğinin esnaftan gelen talep doğrultusunda Maliye Bakanlığına verilen rapor sonucunda bu aylarda verilecek beyanname ve her türlü bildiri 27 Temmuz 2020 tarihine ertelenmiştir. Bizler muhasebeciler olarak bu üç aylık zaman diliminde faaliyette olan işletmelerimizin işlerini takip edeceğiz beyanname vermediğimiz içinde elbette ücret talep edemeyeceğiz. Bunun için bizimde maddi sıkıntılar yaşayacağımız açıktır. Devletimizin bizim sektörümüzün de ayakta kalması için tedbirler almasını ve banka kredi borçlarımızın ertelenmesi ile yeni kredi olanaklarının sağlanması talebi içerisindeyiz" açıklamasında bulundu.

YAŞLILARIMIZ BİZİM BAŞTACIMIZDIR ONLARI RENCİDE EDİCİ TAVIRLARDAN UZAK DURMALIYIZ

Korana virüs mücadelesinde risk grubunun başında yer alan yaşlılarımızın son günlerde kendini bilmez bazı kişiler tarafından rencide edici videolar paylaştığına da dikkat çeken Türkoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Millet olarak yaşlılarımıza verdiğimiz önem örf ve ananelerimizde en üst seviyededir. Bu illet ile mücadele ederken bazı kendini bilmezlerin sosyal medyada yaşlılarımızla dalga geçmesi ve onların kalplerini kıran tavırlarını nefretle kınıyorum. Unutmamalıyız ki onlar bizim baş tacımız hayatımızdaki en önemli yol göstericilerimizdir. Benim özellikle gençlerimizden ricam bu süreçte yaşlılarımıza daha fazla sevgi ve saygımızı göstermemiz, onların sağlıkları konusunda gerekli uyarıları kırıcı olmadan yapmamız gerekmektedir. 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımız da evlerinden çıkmasınlar. "

Bu haber 1417 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum