Reklam

ÖĞÜT, KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRAN CAHİL VE YOBAZLARI KINADI

ÖĞÜT, KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRAN CAHİL VE YOBAZLARI KINADI
23 Nisan 2019 - 14:59

Cumhuriyet Halk Partisi 26. Dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ankara Çubuk’ta şehit cenazesinde cahil ve yobaz provokatörler tarafından saldırıya uğrayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’yla bir araya gelen Milletvekili Ensar Öğüt, “Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulunup, Horasan’dan gelişlerinin Soy şeceresinin kitabının yeniden basılması için düşüncelerimi anlattım. Kemal Kılıçdaroğlu, barış ve kardeşliğe, adalet ve hukuka gerçekten inanmış biridir. Zorbalıkla, şiddetle işi olmayan biridir. Dürüsttür, insaflıdır ve kimsenin hakkına hukukuna el uzatmayan bir liderdir. Oğlu Mehmetçik olarak askerlik yapan belki de tek liderdir. Çürük raporları ya da falan filan oğlu diye torpille askerden kaçan bir aile reisi de değildir. Bu yüzden kimsenin ona vatanseverlik, birlik ve beraberlik lafı haddi yoktur. Kılıçdaroğlu, yurtseverliğin ta ortasındadır. Ha ona dini açıdan laf söyleyeceklere de bir iki laf etmek lazım. Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuz boyundan gelen Horasan Türkmeni’dir. Anadolu’da Kürtlerle, Zazalarla ve diğer etnik yapılarla harman olmuşlar. Konya Akşehir’de türbesi bulunan Seyit Mahmut Hayrani’nin torunudur. Seyit Mahmut Hayrani, Mevlana ile birlikte Selçuklu döneminde Anadolu’da önemli bir inanç, kültür ve kardeşlik için mücadele vermiştir ve Ehlibeyit soyundan gelmektedir. İnançlıdır ibadetini yapar, Kuran-i Kerimi de çok iyi bilir. Umreye gidip Kabe’yi ziyaret etmiştir. Bunlar olmasa da yine fark etmez. Çünkü değil Kılıçdaroğlu hiç kimse görüşü, kökeni, inancı ve yaşayış biçimi bakımından şiddet, zulüm, işkence ve baskıya maruz bırakılamaz. Kılıçdaroğlu'na linç girişiminde bulunanlar, şehit olan askerleri ve ailesini düşünenler değil, kendi siyasal ya da sapkın düşünce ve emellerinin peşinde olanlardır. Saldırıyı yapan cahil yobazları şiddet ve nefretle kınıyorum” dedi.

GÜLCEMAL FİDAN DA KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Milletvekili Ensar Öğüt’ün yanı sıra Damal eski Belediye Başkanı, aynı zamanda Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan’da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edip geçmiş olsun temennisini iletti. Fidan, saldırıyı en ağır biçimde kınadıklarını bir kez daha deklare etti.

Bu haber 1080 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HÜSEYİN DEMİRTAŞ
    1 yıl önce
    Allah sizin be***ızı versin... Cahil ve yobaz dediğiniz insanlar bu vatan için sevdiceğini toprağa vermiş anadolu insanıdır. Sizin gibi kıt beyinli, sabit fikirli, yanlı tavır takınan, at gözlüğü takmış insanlardan dolayı ARDAHAN'lılardan ve ARDAHANLI olmaktan utanıyorum.