Reklam

NECAT TUNA SORUYOR? NE YAPTILAR?

NECAT TUNA SORUYOR? NE YAPTILAR?
22 Mart 2019 - 16:22

Demokratik Sol Parti (DSP) Hanak Belediye Başkan Adayı Necat Tuna, yaklaşan yerel seçimler öncesi mevcut Hanak Belediye Başkanı CHP’li Ayhan Büyükkaya ile ondan bir önceki dönem Hanak’ta Belediye Başkanlığı yapmış AK Partili Taşdemir Çoban’a çeşitli sorular yönelterek, Büyükkaya ve Çoban tarafından Hanak halkına vaat edilen sözlerin hangisi tutuldu ve yerine getirildi?

DSP başkan adayı Tuna, Hanak İlçesine bağlı olan Ortakent Mahallesi için CHP’li Ayhan Büyükkaya’nın verdiği sözleri hatırlatarak, “Ortakent gerçek bir kent olacak” diyen Ayhan Büyükaya’nın hayata geçireceğini iddia ettiği ancak yapmadığı projeleri şöyle sıraladı:

“ORTAKENT GERÇEK BİR KENT OLACAKTI?

“Modern düğün salonu yapılacak. Ekmek fırını açılacak. Ortakent Hanak arası servis konulacak. Kanalizasyon projesi yapılacak. Temiz su projesi hayata geçecek. Bu kapsamda su depoları kalebodur ve fayansla kaplanacak. Belediye konut dükkânları onarılacak. Arazilere sondajlar vurularak hayvan sulama yerleri yapılacak.

Ortakent dere ıslahı ve ağaçlandırma yapılacak. Belediye eski binası kullanıma açılacak. Burada personel ve belli hizmet araçları bulundurulacak. Belli günlerde Belediye Başkanı burada hizmet verecek.”

ATALAR VE SELAMVERDİ DE Kİ DEĞİŞİME, HERKES ŞAŞIRACAKTI?

Mahallemizde imar ve kadastro çalışmaları başlatılacak. Tüm cadde ve sokaklar aydınlatılacak. 2 adet aile çay bahçesi ve çocuk parkları yapılacak. Otogar şehir dışına çıkarılacak. Yeni otogar yapılacak. Hanak çayının etrafı ağaçlandırılacak, yürüyüş parkurları yapılacak. Atıl durumdaki cezaevi Kültür Sanat merkezi haline gelecek. Âşık Mazlumi şenlikleri yapılacak. Hanakspor amatör Lige çıkarılacak.

ALAÇAM, TÜM GÜZELLİKLERİ ÜSTÜNDE TOPLAYACAKTI?

Köy meydanında muhtarlık,  kurs odaları ve köy konağı yapılacak. Su depoları onarılacak. Kanalizasyon ve yol çalışmaları yapılacak. Alaçam Hanak arası servis tahsis edilecek. Alaçam deresi ıslah edilecek. Alaçam deresi üstüne köprü yapılacak. Çocuk oyun parkları yapılacak.

AVCILAR, YENİ YÜZÜNE KAVUŞACAKI?

Meydana muhtarlık ve misafirhane yapılacak. Avcılar deresinin ıslahı ve ağaçlandırma yapılacak. Cadde ve yollar onarılacak. İmar çalışmaları başlatılacak. Yazlık konut projesi başlatılacak. Yayla yolları yapılarak elektrik verilecek. Tarım hayvancılık ve arıcılık teşvik edilecek. Dere ve yol kenarlarına ağaçlandırma yapılacak. Parklara açık alan spor aletleri konulacak” diyen Büyükkaya, bunların hangisi yapıldı?

Ortakent Mahallesinde var olan dükkanların Ayhan Büyükkaya tarafından satıldığını açıklayan Tuna, bu satılan dükkan paralarıyla Ortakent’e neler yapıldığını da sordu?

31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken Hanak ilçesinde adaylar arasında kıyasıya bir seçim yarışı yaşanıyor. CHP’den Mevcut Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya tekrar aday olurken, AK Parti’den, daha önce ilçede Belediye Başkanlığı yapan Taşdemir Çoban aday oldu. CHP, AK Parti ve DSP’nin yarıştığı Hanak ilçesinde, Ortakent Beldesinin eski Belediye Başkanı olan ve şuan Hanak DSP Belediye Başkan Adayı olan Necat Tuna, Hanak ve mahallelerinde gerçekleştirilmeyen yatırım ve projelerin akıbeti hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Her ikinizde Hanak’ta Belediye Başkanlığı yaptınız bugüne kadar ne yaptınız?” diye soran Tuna, “Hanak’ta mevcut Başkan Ayhan Büyükkaya tekrar CHP’nin adayı oldu. Bugüne kadar ilçeye hangi hizmeti getirdi ki şimdi seçmenden oy istiyor. Bir Belediye binası yaptı, ama bir sürü arsa sattı, paraları nereye harcadı belli değil. Şimdi bu arkadaş kalkmış ‘Beni bir daha Belediye Başkanı yapın’ diyor. İlçede Alaçam, Ortakent mahallerinin yolunu, suyunu kanalizasyonu yaptın mı? Hayır, şimdi kalkmış seçim vaatleri arasında bunları hayata geçireceğim diyor. İnsana sormazlar mı kardeşim 5 yıldır Belediye Başkanısın şimdiye kadar neden yapmadın? Öyle duvarlara resim çizmekle ve renkli broşürlere projeleri yazmakla hizmet yapılmaz. DSP olarak seçimi kazanıp gençlerimizi iş ve aş sahibi yapacağız, istihdam yaratacağız. Toprak altı tarıma önem verip, meraları işleyip, gençlerimizi hayvancılığa teşvik edeceğiz. Hanak’ı Hanak halkıyla yöneteceğiz. Hanak’ta yıllardır maalesef gözle görülür bir değişim yaşanmadı. İlçemizin hali ortada, yolları bile doğru dürüst yapılmamış. Şimdi seçmen bu arkadaşlarımıza neden oy versin” dedi.

TAŞDEMİR ÇOBAN, BELEDİYENİN BİRÇOK VARLIĞINI SATTI

Hanak’ta daha önce AK Parti’den Belediye Başkanlığı yapan Taşdemir Çoban’ı da eleştiren Necat Tuna, “Taşdemir Çoban Belediye Başkanlığı döneminde Belediyeye ait kum ocağını satmadı mı? Belediye ait makine ekipmanını satmadı? Kanalizasyon projesini tam yapmadı, gömlekleme çalışmasına dokunmadı. Hanak Belediyesini binlerce lira borçlu bir şekilde bıraktı. Belediye döneminde ilçeye hiçbir hizmeti getirmediği gibi, mahallelerine de hiçbir şey yapmadı.

Değerli Hanak halkı sizler bu iki aday arkadaşı daha önce seçerek test ettiniz ve yaptıkları ortadadır. Şimdi Necat Tuna olarak sizlerden bir dönem yetki istiyorum. Bakın ilçemize nasıl hizmetler getireceğiz. 5 yıl boyunca projeleri hayata geçiremeyen Hanak Belediye Başkan Adayı Mevcut Başkan Ayhan Büyükkaya’nın 31 Mart yerel seçimler için seçmene vaatlerini gördünüz. İnsana sormazlar mı kardeş sen 5 yıl boyunca bunları niye yapmadın? Aynı şeyler Taşdemir Çoban içinde geçerlidir. Hanak’ta hangi yaraya merhem oldu? Hanak halkı, kendilerini denenmiş ve birer dönem fırsat verdiği Büyükkaya ve Çoban’a artık yeni bir şans tanımayacaktır. Bu dönem halkımdan yetkiyi istiyorum ve Hanak’ta inanılmaz projelere imza atacağım. Benim partim Hanak’tır, sağ-sol, görüş ve ideolojim yoktur. Ayrım yapmadan tüm halkımı eşit şekilde kucaklayıp hizmet üreteceğim. Hanak halkı bundan emin olsun ve bize destek versin ki değişimin ne olduğunu o zaman görsünler” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 2526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ortakentli
    1 yıl önce
    sen ne yaptın necat tuna 5 yıl görev yapın pıhçilet teki malum yer dışında hangi eserin var?