Reklam

MURAT GÖKDEMİR: YATIRIMA ENGEL OLDULAR

MURAT GÖKDEMİR: YATIRIMA ENGEL OLDULAR
27 Şubat 2021 - 14:47
Yoğun reyting alan ve Gazeteci Özkan Karakaya’nın Talip Şahin Şirin’le birlikte yönettiği,  Ardahan TV’nin Siyaset Gündemi’nin konuğu, Ardahanlı iş insanı ve sanatçı Murat Gökdemir oldu.

Birçok önemli konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Gökdemir, Ardahan’a sinema, tiyatro ve kültür merkezi kazandırmak için Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğüyle görüşmelerin olduğunu açıkladı.

Murat Gökdemir, Ardahan TV’nin Siyaset Gündemi programın da Gazeteci Özkan Karakaya’nın sorularını cevaplarken, izleyicilerden de gelen mesajları ve önerileri de değerlendirip yorumladı.

Bölgemizin iş insanı Yıldız N TV’nin sahibi Üzeyir Engin’in başarılı bir insan olduğuna da değinen Gökdemir, Engin’le birlikte Ardahan’a yatırım yapmak istediklerini ancak bir takım engellenmeler nedeniyle bu hayallerini gerçekleştiremediklerini ileri sürdü.

Programda siyasetçilere ateş püsküren Gökdemir, siyasetçilerin seçildikten sonra sadece koltuk sevdası peşinde olduklarını ve Ardahan’a yatırım yapmak isteyenlere yardımcı olmadıklarını hatta engel çıkardıklarını iddia etti.

Yabancı müteahhitlere daha çok önem verildiğini aktaran Gökdemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ardahanlı gençlere ve yetişmiş insan gücüne önem verilmiyor. Ardahan’da Tiyatro, Sinema ve ailelerin vakit geçire bileceği bir sosyal alan bile yok. İnşallah memleketime sinema ve ortaokul yapmayı planlıyorum. Ardahan’a desteklerim ne olursa olsun ne kadar engellenmeye çalışılsa da devam edeceğim. Ardahan’da acilen iş sahası kazandırılmalı, buda siyasilerin ve yerel yönetimlerin görevidir. Halkın geçimi yok, insanlar perişan hayvancılık bitmiş durumdadır. Girdi maliyetleri yüksek olduğu için çiftçi tarım ve hayvancılığı bırakmak zorunda kalıyor. Siyasiler Ardahanlının sorunlarına duyarlı olmak zorundadır. Murat Gökdemir, eline sazı alıp Ardahan’a gelen değil, kazandığını Ardahan’a yatırıma dönüştüren isimdir. Eğitim, Hastane ve diğer birçok alanda yardımlarımız ve desteklerimiz sürüyor. Murat Gökdemir, Ardahan’a sahip çıkacak ve elini taşın altına her zaman koymaya hazırdır.”

Karakaya’nın siyasetsi düşünüyor musunuz sorusuna ise hayır cevabı vermeyen Gökdemir, zamanı ve koşullar oluşunca kararı vereceğini söyledi.

STK, Siyasi parti temsilcileri ve iş insanlarına da çağrıda bulunan Gökdemir: “Doğu ekspresi trenin son durağının Ardahan olması için her türlü çalışmalara katılacağım. Ardahan’a havaalanı da yapılmalı, iş sahaları da açılmalıdır. Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı Sayın İlter Avşar’a üstün başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Avşar, Ardahan’ın yöresel ürünlerini tüm dünyaya tanıtarak bölgemizin kültür elçisi olmuştur. Ardahan’ın 100. Yıl dönümü kutluyor, hemşehrilerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum” dedi.
Bu haber 2204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum