Reklam
Reklam

MORKOÇ: AVM'DE HAREKETLİLİK BAŞLAYACAK

MORKOÇ: AVM'DE HAREKETLİLİK BAŞLAYACAK
10 Temmuz 2020 - 15:12
Ardahan’a en büyük yatırımı gerçekleştiren Morkoç Hayvancılığın sahibi iş insanı Lütfü Morkoç, Ardahanlıların Ardahan AVM’ye sahip çıkmasını istedi.

Ardahan kamuoyu tarafından şehrin 'Lokomotif' projesi olarak nitelendirilen proje,  şehrin merkezinde değişik tapu ve zilliyetlik problemleri çözülerek eski metruk binalar yıkılarak projelendirilmişti.  

Ardahan’ın en görkemli yapılarından bir tanesi olan ve yaklaşık 25 Milyon TL harcanarak yapılan AVM projesi Ardahan'a ticari ve sosyal açıdan önemli bir ivme kazandırması bekleniyor. İçişleri Bakanlığı, Ardahan AVM’yi alış veriş merkezi statüsüne alırken, AVM’nin eksiklikleri de firma yetkilileri tarafından tamamlanıyor.

Ardahan AVM hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Morkoç Kerestecilik Hayvancılık Süt İnşaat Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yönetim kurulu başkan yardımcısı Lütfü Morkoç, “Ardahan’ın hayal edilemeyeceği ve göremeyeceği önemli bir projeye imza attığımız için çok mutluyuz. Memleketimize en büyük yatırımı yaptık bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. İlimizde büyük bir ihtiyaç olan Alışveriş Merkezi eksikliği giderilmiş oldu. Soğuk kış günlerinde vatandaşlarımızın rahatça gezebilecekleri, içerisinde yemekten giyime, eğlenceden sinemaya kadar her şey bulunan bu AVM’yi Ardahan’a kazandırdık. Ardahan'da ilk yürüyen merdiveni AVM'de halkımızın hizmetine kazandırdık. Hemşerilerimiz bundan sonra alışveriş için çevre illere gitmeyecekler. Ardahan AVM’nin canlanması için önce yerel esnafın sahip çıkmasını istiyoruz. Marka firmalarla görüşmelerimiz sürüyor, pandemi sürecinin bitmesiyle birçok ünlü firma Ardahan AVM’de yerini alacak” dedi.
Reklam
Bu haber 4619 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum