Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ ATALAY'DAN ARDAHAN'A 3 MÜJDE

MİLLETVEKİLİ ATALAY'DAN ARDAHAN'A 3 MÜJDE
11 Mart 2021 - 17:58
Gazetemiz ve internet haber sitelerimiz tarafından dile getirilen Çıldır Devlet Hastanesi’nin inşaat projesi, 2021 yılı içerisinde tamamlanacağı açıklandı. Geçtiğimiz ay Ardahan TV’ye canlı bağlanan Milletvekili Orhan Atalay, Çıldır Devlet Hastanesi ile ilgili sorulara yanıt vermişti.

ÇILDIR DEVLET HASTANESİ 2021'DE HİZMETE GİRECEK

Mevcut yatırımların tamamlanması konusunda üstün gayet sarf eden AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Çıldır Devlet Hastanesi’nin durumunu Sağlık Bakan yardımcısı Halil Eldemir’le masaya yatırdı. Milletvekili Atalay, yılan hikayesine dönen hastane inşaatının 2021 yılında tamamlanacağını sosyal medya hesabından paylaştı.

Milletvekili Atalay: “Sağlık Bakan Yardımcısı Sayın Halil Eldemir’le görüşüp, sağlık alanında ilimizdeki sorunları konuştuk. Bu kapsamda; Ardahan Devlet Hastanesi bünyesinde Çocuk İzleme Merkezi (ÇİM) kurulacaktır. Çıldır Devlet Hastanesi’nin tasfiye işlemi tamamlandı bu ay sonu itibariyle yeni ihalesi yapılacak ve 2021’in ortalarında inşaatı tamamlanacaktır inşallah. Küçük ama Güzel Ardahan’a hayırlı olsun” dedi.

ADALET SARAYI SÖZÜ ALINDI

Milletvekili Orhan Atalay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile yaptığı görüşmede ise, Ardahan’a yakışır müstakil bir Adalet Sarayı sözü aldığını açıkladı. Bakan Gül’ün ilgililere talimat vererek yer tespiti, tahsis işlemleri ve akabinde proje yapımına başlanılacağını müjdeleyen Atalay, “Bakanlığımızla Ardahan Başsavcılığımız işe başladılar bile. Sayın Bakanımıza şahsım ve şehrim adına teşekkür ederim” dedi.

ULAŞIM VE ALTYAPI YATIRIMLARI DA ÇÖZÜM BULACAK

Milletvekili Atalay, daha öncede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu da ziyaret edip, Ardahan’ın ulaşım ve altyapı yatırımlarını değerlendirerek talepleri iletmişti.
Bu haber 2251 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • TEK SEVDAM ARDAHAN
  4 ay önce
  Sayın vekilim Allah razı olsun başarılar diliyorum ama sizden ricam halilefendi mahlesine de biraz geliştirmeye yönelik çalışmalar olsun Ardahan’ın merkezi kaleyi gezmeye gelen turistler mahleyide gezmek istiyorlar ama surlardan bakınca hevesleri kalmıyor çok şahit oldum bu duruma düzenleme toparlama olsun artık lütfen yetkililerden ricam yeni adalet Saray’ı Halilefendi mahlesinde olursa gelişime de açılır vatandaş olarak fikrimi söylemek istedim teşekkür ediyorum haberi yayın yapanlara...
 • ADALET
  4 ay önce
  ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR AMA NE YAZIK Kİ İNSANLAR HAKSIZ YERE TUTUKLANIR OLDU ARAŞTIRILMADAN SORULMADAN MEMURLARIN BİLİNÇSİZLİĞİ YÜZÜNDEN MAĞDURİYETLER OLUYOR İNSANLARIN GÜVENİ İNANCI KALMADI ARTIK ADALET SARAYI YENİ OLSA NE OLMASA NE ADALET OLMADIKTAN SONRA...