Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ ATALAY ARDAHAN'DA

MİLLETVEKİLİ ATALAY ARDAHAN'DA
15 Kasım 2020 - 15:19
Doğu Anadolu’nun en çalışkan ve başarılı Milletvekili olarak bilinen Prof. Dr. Orhan Atalay, Ardahan ve ilçelerine kazandırdığı devasa yatırım ve projeleri yerinde ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Geçtiğimiz haftalarda (Kovit-19) tesit sonucu pozitif çıkan ve 14 günlük karantinanın ardından hastalığı atlatan Milletvekili Atalay, Ardahan’a çıkartma yaptı. Atalay, Ardahan ve diğer ilçe yatırımlarını da yerinde inceleyecek.

Milletvekili Atalay, Köprülü Beldesine kazandırdığı dev yatırımları yerinde inceledi. Milletvekili Atalay, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’tan yatırımlar hakkında bilgi aldı. Köprülü Beldesine hayal edilmeyecek proje ve yatırımlar kazandıran Milletvekili Atalay, Başkan Akkoç’la birlikte dere ıslahı, Canıbek yaylasına mesire alanı, İmar projesi, Köprülü Beldesi ve mahallerinde parke yol yapımı, Tiyatro, Sinema, Çocuk Parkı, Gençler için spor parkı, Gençlik Merkezi, Kütüphane, Kapalı spor salonu, Güneş enerji santrali, kapalı halk pazarı, enerji hatlarının yer altına alınması, Köprülü mahallesi olan köylere taziye evi ve kütüphane ile birlikte muhtaç sahibi ailelere yardım ve parasız evde sağlık hizmetleri, Köprülü Beldesi ve Mahalleleri için alt yapı ve kanalizasyon projelerine imza attılar.

Göle Köprülü Beldesi Belediye Başkanı Yücel Akkoç, beldede kısa sürede yaptığı çalışmalar kamuoyunda ve halk nezdinde büyük takdir topluyor. Tarım alanında belediye olarak patates üretimi yapıp okuyan kız çocuklarına burs desteği bile sağlayan Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç, yıllardır hizmete hasret kalan beldede mahalle yollarını yapmayı da ihmal etmiyor. Köprülü Belediyesi son olarak kasım ayına girdiğimiz bu ilk günlerde Dedeşen Mahallesinde kilit parke çalışması gerçekleştirdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yücel Akkoç, “ Dedeşen Mahallemizin yol yapımını gerçekleştiriyoruz. Durmak yok yola devam. Her mevsim yaz Köprülü Belediyesi için. Köprülü’yü yeniden inşa ediyoruz. Halı saha tesisimiz önümüzdeki günlerde hizmete girecektir. Spor, özellikle takım sporları, çocuk ve gençlerin toplum içindeki davranışlarını ve heyecanlarını nasıl denetleyeceklerini öğrendikleri önemli aktivitelerdir. Bu nedenle biz spora ve sporcuya özel önem veren bir belediyeyiz. Gençlerimizin enerjilerini en doğru şekilde kullanmaları ve sağlıklı bir birey olarak geleceğe hazırlanmaları amacıyla nüfus yoğunluğu fazla olan merkez mahallemizde halı sahamızı yaparak gençlerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.

AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri İsmail Oğuzorhan ve Doğan Yıldırım, CHP İl Genel Meclis Üyesi Vahit Atasoy’la birlikte Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’u makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Başkan Akkoç’un çalışmalarını takdir eden Meclis üyeleri, başarılar dilediler. 

 
Bu haber 3084 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şeref Özdemir
    8 ay önce
    Ben bir Ardahan li olarak bu vekilimiz in meclis kürsüsünde yemininden başka tek bir kelime ettiğini görmedim.Ardahanin hangi sorunlarını meclise taşımış çok merak ediyorum