Reklam
Reklam

'MİLLET BAHÇESİ VE TOKİ'LERDEKİ SON DURUM NE?

'MİLLET BAHÇESİ VE TOKİ'LERDEKİ SON DURUM NE?
30 Mayıs 2021 - 22:46 - Güncelleme: 30 Mayıs 2021 - 22:58
Devlet projesi kapsamında 2020 yılında inşaatına başlanan Ardahan’daki Millet Bahçesi ile TOKİ’lerin il ve ilçelerdeki genel durumuna ilişkin yeni açıklamalar yapan AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, projelerin tamamlanması için başlayan sürecin hızlandırıldığı müjdesini verdi.

28 Mayıs Cuma günkü mesaisini Ardahan’da yapan Prof. Dr. Orhan Atalay, Posof’ta yer alan Türkgözü Sınır Kapısındaki incelemeleri sırasında Posofluların kısa zaman içerisinde doğalgazla tanışacağını belirtmişti. Dün de Ömer Bulut başkanlığındaki Toplu Konut İdaresi yönetimine bir ziyaret gerçekleştiren milletvekili Atalay, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda Ardahan kamuoyunun bazı konulardaki merakını giderdi.

MİLLET BAHÇESİ PROJESİNDE GÜZEL GELİŞMELER VAR

TOKİ yönetimiyle Ardahan projeleri üzerine görüşmelerde bulunan Orhan Atalay, şunları söyledi: “Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan beklenen onay alındı ve böylece Aziziye Kışlası’nda yapımı devam eden Ardahan’daki Millet Bahçesinin inşaatı bundan sonra daha da hızlanacak. Göle’de yapılması kararlaştırılan Sosyal Konutların önümüzdeki hafta ihale gününün alınmasıyla birlikte Ağustos ayında yapımına başlanacak ve 2022 yılı sonuna kadar da bu konutların tamamlanmasını planlıyoruz. Ayrıca Belediyemizle yapılacak görüşmeden sonra Küçük Sanayii Sitesi de ilave edilecektir. Diğer taraftan Ardahan Merkez’de inşa edilecek Sosyal Konutlar ise, arsa sorununun halledilmesinin hemen ardından yapımına başlanacak. Bunların yanı sıra bitmesinde sona yaklaşılan Posof’taki TOKİ konutları da çevre düzenlemelerinde sonra mevsim sonu itibariyle hak sahiplerine teslim edilecek.”

Hatırlanacağı üzere, Ardahan kalesi ve Kura nehrine yakın alanda mevcut olan Aziziye Kışlası, yaklaşık 70 bin metrekarelik sahada yapılacak restorasyon sonrası “Millet Bahçesi” adı altında müze, kıraathane, butik otel ve çeşitli sosyal etkinliklere hizmet vermek üzere İl Özel idaresine tahsis edilmişti.  
Haber: Özgür Evliyaoğlu / Ardahan Haber

Bu haber 1433 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum