Reklam

MİCROSOFT, KORKMAZ KARACA İLE ARDAHAN'DA

MİCROSOFT, KORKMAZ KARACA İLE ARDAHAN'DA
25 Aralık 2019 - 21:07

Dünyanın en değerli bilişim şirketi olan, bünyesinde Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştiren, üreten ve lisansları satan Microsoft, Ardahan’a geliyor.

Ardahanlı iş insanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca, Ardahan’ı bilişim ve teknoloji alanında ileri taşımak için yeni bir proje çalışmasını sürdürüyor.

Ailece, Ardahan hassasiyeti taşıyan Karaca Ailesi,  geçtiğimiz haftalarda merkeze bağlı Hasköy, Bayramoğlu ve Dağcı köylerinde okuyan 490 ilk ve ortaokulu öğrencisini ziyaret ederek öğrencilere kışlık kaban, bot, çanta ve bere ile benzeri malzemeler dağıtmıştı.

Hemşerimiz Korkmaz Karaca’nın çağrısı üzerine hareket geçen Dünyanın en değerli bilişim şirketi Microsoft, başta kız öğrencileri olmak üzere, gençlere teknoloji alanında kariyer yapmaları için ilham vermek amacıyla, Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen DigiGirlz Projesi Nisan ayında Ardahan’a geliyor.

Ardahan Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Habitat Derneği işbirliğiyle gerekleştirilecek olan eğitimde iş insanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca ve Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. R. Erdem Erkul ve Microsoft KSS Programları Müdürü Mehmet Can İrhan da yer alacak. Projede, lise çağındaki kız öğrencilerinin bilişim ve teknoloji alanındaki çalışma hayatına dair soruları yanıt bulacak.

Ardahan Haber

Bu haber 3983 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları