Reklam
Reklam

Mete Özdemir'den 3'ncü yol şifresi

Mete Özdemir'den 3'ncü yol şifresi
15 Ocak 2019 - 17:31

31 Mart’ta yapılacak Mahalli seçimlerde İYİ Parti’nin Ardahan Belediye Başkan adayı olan Mete Özdemir, “Aday dayatması yapılmasına karşıyım, AK Parti için demiyorum ama CHP aday belirleme sürecinde hata yapmıştır. Merkezi sistemin atamasıyla aday belirlendi” dedi.

 CHP’den Belediye Başkan Aday adayı olan, ancak aday gösterilmeyince İYİ Parti’den Ardahan Belediye Başkan Adayı olan İl Özel İdaresi eski Genel Sekreteri Harita Mühendisi Mete Özdemir, Ardahan’a gelerek seçim çalışmalarına start verdi. Şehir girişinde yer alan Saman Pazarı mevkisinde partililer tarafından karşılanan Özdemir, kendisinin Ardahan için üçüncü bir yol olduğunu deklare etti.

İYİ Parti, Ardahan İl, Merkez İlçe teşkilatları ve partililer tarafından karşılanan Başkan Adayı Özdemir, İYİ Parti İl Teşkilatında partililere hitap etti.

Konuşmasında CHP’nin aday belirleme sürecinde takındığı tutumu eleştiren Özdemir:  “Aday dayatması yapılmasına karşıyım, AK Parti için demiyorum ama CHP aday belirleme sürecinde hata yapmıştır. Merkezi sistemin atamasıyla aday belirlendi. Anlayamadığımız bir durum ortaya çıktı. Kimileri ‘Ne yapalım partimizdir, olabilir’ dediler. Ama ben hayır dedim; dayatma kültürüne karşı çıkarak gelip İYİ Parti’den gelip Başkan adayı oldum. Çünkü biz kapı kulu değiliz. Her türlü manda ve himayeye karşıyız. Mustafa Kemal’in dediği gibi, bağımsızlık ve özgürlük karakterimizdir. Benim için ideoloji, parti önemli değildir. Ardahan’ı biliyorum, sorun ve sıkıntılarını çözmek için geliyoruz” ifadesini kullandı.

Ardahan’da siyasetin önünü açmak için İYİ Parti’nin üçüncü bir yol görevi ifa ettiğini belirten Özdemir, “İYİ Parti’den arkadaşlar aday olmam konusunda bana çok ısrarda bulundular. Oturduk, konuştuk, değerlendirmelerde bulunduk, saha araştırması yaptık. Ardahanlılara sorduk ve neticede bu partide aday olabileceğimize kanaat getirdik. Bizim için önemli olan Atatürk değerleridir. Bizim solculuğumuzda budur, sağcılığımızda budur. Atatürk, cumhuriyet ilke ve inkılâpları bizim yol göstericiliğimizdir. Kaldı ki İYİ Parti’de, CHP’de, şuan Türkiye genelinde ittifak halindedir. Ardahan’da şuan AK Parti ve CHP olarak iki yol var. Biz adaylığımızı açıklayarak üçüncü yol olduk. Bu üçüncü yol projeleriyle Ardahan’ı şaha kaldıracak, yemyeşil alanları, pırıl pırıl caddeleri olan Ardahan’a çıkıyor. Biz bu partiyle iyi yerlere varacağız, buna gönülden ve kalben inanıyorum. Projelerimizi Ardahan halkıyla kısa sürede paylaşacağım” diye konuştu.

SPEKÜLASYON YA DA MANİPÜLE ETMEYE GELMEDİK

İYİ Parti adaylığı konusunda bazı eleştirilerin de kulağına geldiğini açıklayan Özdemir, “Biz buraya spekülasyon yapmaya ya da bir başka partiyi manipüle etmeye gelmedik. Biz bu şehirde temiz yürekli iyi insanların oylarına talibiz. Hiç kimsenin oyu şu veya bu partinin mührüne kayıtlı değildir, nüfusuna da kayıtlı değildir. Hiç kimsenin malı değil, mülkü değildir. Ardahan’ı yeniden imar etmek için oyları istiyorum. İmardan doğan sıkıntıları çözmek için vatandaşların oylarına talibim. 2014 seçimlerinde 75’inci il 75 proje sloganıyla yola çıkmıştık. Bu projeleri tekrar güncelleyip siz değerli halkımızla paylaşacağız. Bizimle beraber yürüyün, bizler bu Ardahan’ın umutlarıyız, bizden ayrılmayın” ifadelerine yer verdi.

HİÇBİR PARTİ LEHİNE ÇEKİLMEM!

“Dedikodulara hiç bakmayacağız, biz projelerimize bakacağız” diyen Özdemir konuşmasını şöyle noktaladı:  “Biz hizmetimize bakacağız, yolumuza devam edeceğiz. Bizim üçüncü yolumuz en değerli yoldur, selamet yoludur. Biz tabi kişilerle uğraşmıyoruz ama kişiler bizimle uğraşıyor. Yok efendim çekecekmişler, yok çekilecekmiş. Değerli arkadaşlar bizim bir yere falan çekildiğimiz yok. Meral Akşener hanımefendi benim elimi havaya kaldırdı, ‘adayımız sensin’ dedi. Bizim çekilme gibi bir niyetimiz yok. Belki bugün sayımız az olabilir, kimse gelmemiş olabilir ama biz çok büyük konvoylar da yaptık ama seçimi kazanamadık. Bu bir ölçü değildir. Biz samimi olan kardeşlerimizle bu yolda yürüyeceğiz. Beni karşılayan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.”

POLAT: SONUNA KADAR METE BEY’İN YANINDAYIZ

Toplantıda bir konuşma yapan İYİ Parti Ardahan Kurucu İl Başkanı Taşkın Polat, İYİ Parti olarak Ardahan’da seçimde zaferle çıkacaklarını, Mete Özdemir’in şehirde ciddi bir oy potansiyelinin olduğunu belirtti. Uzun süre Mete Bey’in aday olması noktasında girişimlerde bulunduğunu ve bu konuda ısrarlarında sonuç aldığını söyleyen Polat, “İYİ Parti adayımız şehrimize hayırlı olsun. Ben kendisine güveniyorum ve başarılı olacağına da inanıyorum. Seçim boyunca Mete Bey’in yanında yer alacağız. İnşallah Belediye seçimini kazanacağız, bunda hiçbir tereddüdümüz yoktur. Biz bu yarışta iddialıyız. Mete Bey’in kapısı herkese açıktır. Mütevazı bir kişiliği vardır. Ardahan’da herkes Milletvekili olabilir. Belediye Başkanlığı farklı bir iştir. Belediye Başkanı ticarette, beceride ve projede liyakat sahibi olmalıdır. Diğer partilerin adayları vasıfsızdır. Baydar ve Demir ne kadar Belediye Başkanlığı yaparsa Ardahan’da ikamet eden herhangi bir vatandaş da o kadar belediye Başkanlığı yapar. Onlarla Mete Bey arasında dağlar kadar fark vardır. Mete Bey proje ustasıdır” dedi.

SARIÇAM: İYİ PARTİ ARDAHAN’DA BAŞARILI OLACAK

Toplantıda kısa bir konuşma yapan İYİ Parti Ardahan İl Başkanı Sebahattin Sarıçam da, 31 Mart yerel seçimlerine parti olarak hazır olduklarını, güçlü ve kararlı bir adayla seçimde başarılı olacaklarını söyledi. Sarıçam, Mete Özdemir’in sadece İYİ Parti değil, diğer tüm partilerden oy alabilecek bir potansiyele sahip olduğunu, ‘Sevdamız Ardahan’ diyerek profesyonelce bir adayla yola çıkmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Bu haber 4691 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum