Reklam

MELEKLER BİR ARADA

MELEKLER BİR ARADA
03 Eylül 2019 - 23:09 - Güncelleme: 03 Eylül 2019 - 23:35

“Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli ve arkadaşları cennete girecekler”

Bu başlığı ve bu girişi niye yaptım diye soracak olursanız, her yıl belli aralıklarla sırf kız çocuklarının okuması için işinizi gücünü bırakan bu bir avuç eğitim gönüllüsü insan, kermes düzenliyorlar. Ekmek pişirip çay satıyorlar, kete yapıp yöresel yemekler yapıyorlar.

İstanbul’un o kavurucu sıcağına aldırış etmeden ve çekilmez trafiğine karşın koşuşturma içerisine girmişler. Zamanla yarışıyorlar, gelen elbiseleri ayırıyorlar, hepsi birer Türkan Saylan olmuşlar. Türkan Deli’nin bu mücadelesini örnek alarak küçük kızımın adını Türkan koyduğumu da belirtmek istiyorum.

Günümüzde kız çocuklarının okuması, ayaklarının üzerinde durmasının öneminin ne kadar büyük olduğunu evlenip boşandıktan sonra ortaya çıkıyor. Her kız çocuğu mutlaka okumalı ve hayatını kurtarmalıdır.  

Türkan Deli ve arkadaşlarının çabası bunun içindir. Ortaya koydukları bu anlamlı etkinliklerin ne kadar önemli olduğunu anlamak için tüm hemşeri iş insanlarının bu tür kermesleri ziyaret edip maddi manevi destek sunmaları gerekmektedir. Kermes ve etkinliklerde elde edilecek her kuruşla kız öğrencilere burs verilecek ve yardımcı kaynak kitap temin edilecek. Ben bu hareketi alkışlıyor ve çok değerli görüyorum. Şimdi çağrım tüm iş insanlarına, Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli ve arkadaşlarının başlatmış olduğu yardım etkinliklerine sonuna kadar destek verin sahip çıkın. Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli ve arkadaşlarının yanlız olmadığını vereceğiniz destekle moral bulacaklar.

Göle Kadın Meclisi Başkanı Türkan Deli ve arkadaşlarının bu ulvi çalışmalarını taklip ettikçe iki kız çocuğu babası olarak gözlerim doluyor ve Sadık Gürbüz’ün ‘Demiri Toz Ederler’ türküsüyle derinlere dalıyorum.

Ne yürekli insanlar bunlar, amaçları nedir bunların, ne yapıyorlar? Bir avuç insan işini gücünü bırakmış kız çocuklarının okuması için çırpınıyorlar ve mücadele ediyorlar. Ey Göleli iş insanları, Göle Kadın Meclisi’nin sesine kulak verin, koltuklarınızdan kalkın, bir saatinizi bu kermesi ziyarete ayırın.

FARUK DEMİR’İ DE UNUTMAMAK LAZIM

30 Ağustos Zafer Bayramında Bodrum'da sahne alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, sahnede seyircilere şöyle seslenmişti: "Faruk Demir yetim kız öğrencilere burs vermek için Bodrum'a geldi" demişti.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Ardahan belediye Başkanlığını kazanan ünlü sanatçı Faruk Demir, sahnelere ara vermek zorunda kalmıştı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın 30 Ağustos Zafer Bayramında Bodrum'da sahneye çıkma teklifini halka soran ve onay alan başkan Demir,  konserde elde edilecek parayla yetim kız öğrencilere burs vereceğini duyurmuştu. Aldığımız bilgilere göre, TRT’den emekli olan Başkan Demir’in eşi aynı zamanda gazeteci olan Zuhal Demir, kız çocuklarının okuması için eğitim vakfı kuracağını öğrendik. Bunlar güzel gelişmeler, eğitim her insan için önemlidir ve gelecek adına böyle anlamlı çalışmalara katılmak ve destek vermekten geri durmamalıyız.  

KIZ ÇOCUKLARI OKURSA NE OLUR?

Evet, kız çocukları okursa, Mali Müşavir Türkan Deli, Avukat Müzeyyen Çiftçi Yolaçan, Avukat Yeşim Aktürk Altun, Zuhal Demir, Avukat Sema Kılıç ve ismini sayamadığımız birçok yeni değerler kazanabiliriz. Şimdi vereceğiniz bir karar ya da bu tür anlamlı etkinliklere katacağınız her katkı, kız çocuklarının daha rahat şartlarda okumasına vesile olacaktır.

Ayrıca, Göle Kadın Meclisinin çalışmalarına ve etkinliklerine her zaman destek veren Acar Dağ'a da  teşekkür ediyorum.

GÖLE KADIN MECLİSİNİN DÜZENLEDİĞİ KERMES ADRESİ:

Esenyurt’ta Hz. Ömer Camisinin karşısında bulunan Alpaslan Ortaokulu’Nun alt katıdır.

Kalın sağlıcakla…

Özkan Karakaya ARDAHAN HABER

Bu haber 2892 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yasin KAYIKÇI
    10 ay önce
    Azim, sabır ve çalışma bir başarı için olmazsa olmaz şartıdır. Sen bunları gerçekleştirerek zoru başardın. Seni canı gönülden tebrik ederim.
Günün Başlıkları