Reklam

MAHALLE SAKİNLERİ: CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINI GÖREVE DAVET EDİYOR

MAHALLE SAKİNLERİ: CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINI GÖREVE DAVET EDİYOR
03 Ağustos 2021 - 13:42 - Güncelleme: 03 Ağustos 2021 - 14:05
Ardahan kamuoyunda ciddi rahatsızlık yaratan ve vicdanları yaralayan ‘Kaldırımın Üzerine Yapılan İnşaat’la ilgili Karagöl Mahallesi sakinleri, Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığını göreve davet ederek inşaatın durdurulmasını ve idari tedbir koyulmasını istiyorlar.

BELEDİYE BÜYÜK HATA YAPIYOR

Ardahan Belediyesinin gazetemize gönderdiği imar projesinde bile yolun üst tarafı 15 metre genişliğinde olurken, inşaatın yapıldığı yolda ise, yolun 12 metreye kadar düştüğü açıkça görülmektedir. Gençlik Caddesinde kaldırım olmadığı gibi yeşil alanda bırakılmamış.

EY ARDAHAN BELEDİYESİ, KALDIRIM VE YEŞİL ALAN NEREDE?

Kendilerini sosyal belediyeci olarak tanıtan ancak inşaatları vatandaşın ortak kullanım alanı olan kaldırımlara yapılmasına izin veren, yoldan çekilmesi gereken çekmeyi yapmayarak yeşil alanı bile yok eden Ardahan Belediyesi ile ilgili kamuoyunda çok ciddi iddialar dolaşıyor.

Gazetemizin aldığı bilgilere göre, Ardahan Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, inşaatla ilgili Ardahan Belediyesinden bilgi ve doküman istediği, ancak işlemlerin yavaş yürüdüğü ileri sürülürken, inşaatın bir an önce durdurulması gerekmektedir.

MAHALLE SAKİNLERİ: GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK, İNŞAATA İZİN VERENLER GÖREVDEN ALINSIN

Öte yandan inşaatı yapan firmanın hiçbir güvenlik önlemi almadan gelişi güzel çalışmalara devam etmesi tepkilere neden olurken, mahalle sakinleri, güvenlik önlemlerin alınması için ilgili birimleri göreve davet ederek: “Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kaldırıma yapılan ve Ardahan Belediyesinin izin verdiği inşaatla ilgili bu hatayı görmeleri halinde ilgilileri görevden alması gerektiğini" düşünüyorlar. 
Bu haber 2142 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ahmet
  1 ay önce
  değerli özkan bey. haberlerinizi takip ediyorum ve sorunların çözümü için yapmış olduğunuz haberleri beğeniyorum. sizden bir istirhamım var.hanak ortakentte inşaatı devam eden okul dört yıldır tamam***mıyor. bununla ilgili haber yaparmısınız. insanlar çok mağdur. taşımalı eğitim yüzünden çocuklar perişan oldu. saygılarımla.
 • HAK ADALET
  1 ay önce
  yapanlar zengin olunca kimse cesaret edip ses çıkartamaz kaldırıma da yaparlar yolun ortasına da yaparlar yaptıklarına da bir kılıf uydururlar bunu yapan bir gariban olsa evini başına yıkarlar