Reklam

KURTULUŞ PROGRAMINDA PROTOKOL KRİZİ!

 KURTULUŞ PROGRAMINDA PROTOKOL KRİZİ!
23 Şubat 2019 - 18:36

Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Valilik önündeki törende Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Kırış, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Soğuk ve sisli havada gerçekleşen törenin ardından kutlamalara Kongre Caddesi'nde devam edildi.

Vali Masatlı, Başkan Köksoy ve Garnizon Komutanı Kırış, bindikleri tören aracında halkı selamlayıp şehrin kurtuluşunu kutladı. Tören aracına bazı vatandaşlar da atları ile eşlik etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan ve bölgenin kurtuluşu için eşsiz mücadele verenleri bugün rahmetle andıklarını söyledi.

Köksoy, vatanın bölünmez bütünlüğü için verilen mücadelenin tarihi mücadele olduğunu vurgulayarak, "Terör örgütlerine karşı başarılı mücadeleler veriliyor. Bu mücadelelerde şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere acil şifalar diliyoruz. Ayrıca Ardahan'ın kurtuluşunda verilen mücadeleleri anlatan etkinlikleri yapmakta emeği olanları da tebrik ediyorum” dedi.

Törende şiirlerin okunmasının yanı sıra halk oyunları ekipleri gösteri yaptı, çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Katılımcılar daha sonra geçmişte yöre halkının Ermenilerce bir camiye toplanıp yakılarak katledildiği Halilefendi Mahallesi'ndeki söz konusu caminin maketinin bulunduğu alana kadar yürüdü. Program, katılımcıların burada şehitler için dua okumasıyla sona erdi.

KURTULUŞ PROGRAMINDA PROTOKOL KRİZİ!

Ardahan’ın düşman işgalinden Kurtuluş’unun 98. Yıl dönümüne protokol krizi damga vurdu. Kongre Caddesinde düzenlenen kurtuluş törenlerinde CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan’a protokolde yer verilmedi. Protokolde Taştan için yer ayrılmayınca durumu protesto eden CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, partilerine dönük yapılan bu ayrımcılık durumu kınadıklarını belirterek, protokol alanını terk etti. Yaşanan protokol krizinin ardından CHP heyeti de kurtuluş törenlerini terk etti. Taştan, partilerine karşı ayrımcılık yapıldığını ve programını tertip eden Valilik ve Belediye’ye bu durumun yakışmadığını belirtti.

Bu haber 2576 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum