Reklam

Kurtuluş günlerimiz tarihe ışık tutuyor

Kurtuluş günlerimiz tarihe ışık tutuyor
23 Şubat 2019 - 10:06

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’ıncı yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’nci yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz diyen Vali Masatlı, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“93 Harbi sonrası 43 yıllık işgal döneminde; yaşlısı, genci, kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Ardahanlı şehitlerimizi ve tüm Şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz.

Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir. Tarihimizden ders çıkararak geleceğimize emin adımlarla yürüyebilmek için bizlere düşen görev;  kendine has tabiatıyla, kültürüyle ve zengin bir tarihi değerlere sahip ilimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bu anlamda hepimizin ortak değeri, Ardahan ve ülkemiz olmalıdır.  Bin yıllık gönül bağımızla sevgiyi ve hoşgörüyü yüreğinde yaşatan, ortak yaşama kültürünü oluşturmuş kardeşlik kenti Ardahan’da bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece gelecek günlerimiz çok daha güzel olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ardahan’ımızın 98’nci kurtuluş yıl dönümünü yürekten kutluyor, yurt içinde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde ülkemizin bekası uğrunda mücadele veren kahraman Mehmetçimize görevlerinde başarılar diliyorum. Kıymetli Ardahanlı hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


Bu haber 692 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nejdet Kanbir
    1 yıl önce
    http://www.ardahan.gov.tr/protokol-listesinewrnrnKırmızı yazıyı tıklayınca, ülkenin her yerinde geçerli o*** protokol sıralamasının benzerini, Ardahan için görebilirsiniz. Yetkililerfen beklentimiz: Bu işgüzarlığı yaptırımsız b~rakmayınız. Bırakmayınız ki daha fazla incinmeyelim ve ciddi gelenekleri o*** devlet geleneği zedelenmesin ve devlet suç***masın.