Reklam
Reklam

KOYUN KEÇİ BİRLİĞİ İÇİN İKİ ADAY YARIŞACAK

KOYUN KEÇİ BİRLİĞİ İÇİN İKİ ADAY YARIŞACAK
21 Eylül 2021 - 22:31
Ardahan İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğinin Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı 19 Eylül 2021 Pazar günü yeteri çoğunluk sağlanmadığı gerekçesi ile ertelenmişti.

CUMARTESİ ADSYB, PAZAR GÜNÜ İSE KOYUN KEÇİ BİRLİĞİNİN SEÇİMİ YAPILACAK

Kaptanpaşa Mahallesi Koca Mustafa Paşa Caddesinde bulunan Ardahan Dursun Akçam Kültür Evi’nde kongre için bir araya gelen Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği üyeleri, yeteri çoğunluk sağlamadığı gerekçesiyle, kongre 26 Eylül 2021 Pazar gününe ertelendi.

Mevcut Başkan Oktay Beşli’nin yanı sıra Çıldırlı Salman Tolga Gürbüz’ünde adaylığını açıkladığı Ardahan İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Olağan Mali Genel Kurulu öncesi gözler Pazar günü yapılacak kongreye çevrildi.

SALMAN TOLGA GÜRBÜZ, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

26 Eylül Pazar günü yapılacak olan Ardahan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliğine adaylığı açıklayan Salman Tolga Gürbüz: “Yıllardır memlekette birliği yöneten ekibin küçükbaş hayvancılık için hiçbir proje yapmadı. Hayvancılıkla uğraşan çiftçimizin yanında olup destek vermedikleri gibi sadece görevi aidat toplamak  olan bu yapının değişmesi için Murat Gündüz ile oluşturulduğumuz güçlü ve genç ekiple yola çıktık ve tüm üyelerden destek istiyoruz” dedi.

Adaylığı ile ilgili gazetemize açıklama yapan Başkan Adayı Salman Tolga Gürbüz, ''Amacımız yıllardır dokunulmamış olan çiftçimize dokunup koyunculuğun daha da ileri gitmesi için el ele verip çalışacağız. Hep birlikte hareket ederek üreticilerimizin sorunları çözmek için çaba sarf edeceğiz. Koyun yetiştiricilerimizin kaliteli damızlık beslemeleri için gerekli adımları atıp bölgedeki ırkı ideal ırk haline getireceğiz. Üyelerimizle aidat için değil sorunların giderilmesi için sık sık toplantılar yapacağız. Ardahan’ın bu konuda geri kalmışlığını hep beraber çözmek için tüm Ardahanlılardan ve üyelerimizden tam destek bekliyoruz. Arkadaşlarım ve ben bu yola çıktık çünkü daha çok geri kalmadan bölgede hayvancılık bitmeden üreticimizle yol yürüyüp destek olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan 18 Eylül 2021 Cumartesi günü yeterli çoğunluk sağlanmadığı gerekçesiyle Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Olağan Genel Kurul Toplantısı da 25 Eylül 2021 Cumartesi gününe ertelenmişti.
 
Reklam
Bu haber 1935 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum