Reklam

KÖPRÜLÜ'DE TARİH YAZILIYOR

KÖPRÜLÜ'DE TARİH YAZILIYOR
11 Mart 2020 - 18:33

Köprülü Belediye Meclis Üyesi Umut Kaya, 50 yıllık Köprülü Belediyesi, tarihinde ilk defa en büyük yatırım ve hizmetlere kavuştuğunu belirterek, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç’un Köprülü için bir şans olduğunu söyledi. 

Köprülü Belediyesinin çalışmalarını gazetemize değerlendiren Kaya, “Makamlar gelip geçicidir ancak yapılan hizmetler ve yatırımlar kalıcıdır. Biz bugün varız yarın olmayabiliriz ama yapılan yatırımların kıymeti bilinmelidir. Hizmete karşı nankörlük yapılmamalıdır. Geçmişte Belediye Başkanlığı yapan isimler bir çivi çakmamışlar. Yaptıkları projelerin hepsi yarım yamalak ve sorunludur. Vatandaş hizmetini alamadığı bu projelerin parasını ödüyordu. Bunun yanında 2 Milyon borç bırakmışlar. Köprülü Belediye Başkanımız Sayın Yücel Akkoç seçildikten sonra bütün sorunlara neşter attı. Sayın başkanımız bir yıl içerisinde bütün sorunları çözdü. Başkanımız gece gündüz demeden Beldemiz için yoğun bir şekilde çalışıyor. Başkanımızın bir ayağı Ankara’da diğer ayağı Erzurum ve İstanbul’da beldemiz için proje kazandırmaya çalışıyor. Şükürler olsun ki Başkanımızın el attığı tüm yatırımlar gerçekleşiyor. Bahar ayı ile birlikte Köprülü şantiyeye dönecektir. Ancak meyve veren ağaç taşlanır misali,  Başkanımızın hizmetlerini kıskananlar iftira atacak boyuta kadar vardılar, çok şükür Başkanımız iftiralardan yüzünün akıyla çıktı ve bizde her zaman Başkanımızın arkasındayız” dedi. 

Köprülü Belediyesi için en büyük hayallerinin Güneş Enerji Sistemi kurmaktır diyen AK Partili Köprülü Belediye Meclis Üyesi Umut Kaya: “İçme suyu, yollarımız, altyapı, yayla yolları, kilit parke, sosyal projeler, etkinlikler, taziye evi, halk pazarı, eğitim çalışmaları, tiyatro, hibeler, kapalı spor salonu, yoksullara yardım ve engellilere öncelikli hizmet alanlarında ciddi bir yol aldık. Bu hizmetlerin birçoğunu gerçekleştirdik, yarım kalan projeler ise ilkbaharla birlikte hayata geçecektir. Güneş Enerji Sistemi ile ilgili çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu. 

Köprülü Belediye Başkanı Sayın Yücel Akkoç’un en büyük projesi, işsizliği azatlamak için istihdam alanlarının kurulmasına büyük önem vermektedir diyen Başkan Vekili Kaya: “Belediyemiz bünyesinde şirket kurulumu için çalışmalarımız sürüyor, buradaki asıl amaç göçü önlemek için gençleri Beldede tutmak ve gençlere iş imkanı sağlamaktır. Belediye olarak israfın önüne geçtik. Tasarruflu bir yönetim anlayışıyla kıt imkanlarla büyük projelere imza atıyoruz. İşin özü, Köprülü Belediyesi çalışıyor” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

 


Bu haber 2792 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum