Reklam
Reklam

KGK'DAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI UYGUR KAAN ARISOY'A ZİYARET

KGK'DAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI UYGUR KAAN ARISOY'A ZİYARET
22 Ocak 2021 - 16:01 - Güncelleme: 22 Ocak 2021 - 16:10
Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Ardahan İl Temsilcisi ve aynı zamanda Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti Başkanı Özkan Karakaya ve 23 Şubat Gazetesi Muhabiri Talip Şahin Şirin, Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy’u makamında ziyaret etti.

KGK Ardahan İl temsilcisi Özkan Karakaya, konuk oldukları Başsavcı Uygur Kaan Arısoy’a Ardahan basını ve konsey hakkında bilgiler verdi. Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Arısoy, basının önemine vurgu yaparak yerel ve ulusal gazetecileri bir arada buluşturan Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve Yönetimine başarılar diledi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutlayan Başsavcı Arısoy; “Milletimizin sesi olan gazetecilik; haber vermenin ve haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmez bir öğesidir. Günümüzde milli birliğin sağlanmasında, hak ve özgürlüklerin korunmasında basının önemli bir rolü vardır. Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla da demokrasinin temel unsurlarından biridir. Basının başta milli konular olmak üzere her meseleye yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması, millet şuurumuzun sağlamlığı ve demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. İnanıyorum ki, gazetecilerimiz sahip oldukları bu sorumluluk ile İlimizin ve Ülkemizin, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için olumlu rol üstlenmeye devam edecektir” dedi.

KGK Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya, Küresel Gazeteciler Konseyi yayın organı olan Küresel Medya adlı dergiyi Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy’a takdim etti.
Haber/Foto: Talip Şahin Şirin

Bu haber 1502 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum