Reklam

KEYFİYET VE İHANET!

KEYFİYET VE İHANET!
30 Mayıs 2019 - 12:10

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Belediye Meclis üyeleri ve basın mensuplarıyla birlikte Belediyenin zemin katını, taş kesme ocağını, kum eleme tesisi ve hayvan barınağını ziyaret etti.

BAŞKAN DEMİR İSYAN ETTİ

Ardahan’ın eski Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un arkasında bıraktığı borcu afiş yaptırarak halka ilan eden Başkan Demir, eski Başkanın belediyeyi başarısız bir şekilde yönettiğini, özellikle milyonlarca lira para harcanıp atıl durumda bırakılan taş kesme ocağı ile kum eleme tesislerini basın mensuplarına gösterdi. Başkan Demir ve Belediye Meclis Üyeleri, gördükleri manzara karşısında adeta isyan ettiler.

ARDAHAN HALKININ BUNLARI BİLMESİ HAKKIDIR

Belediyeye astığı borç afişiyle belediyenin borcunu açıklayıp, Belediyede kiralık araç yöntemiyle büyük vurgunu ortaya çıkaran Başkan Demir, Faruk Köksoy tarafından 2015 yılında 500 bin TL’ye alınıp harap halde bırakılan Taş Kesme Ocağının son halini basın mensuplarına aktardı.

950 BİN TL’YE ALINAN TAŞ KESME VE KUM OCAĞI YILLARDIR YATIYOR

2015 yılında alınan ve ikinci el olduğu bilinen hurda taş kesme ocağının içler acısı hali hakkında açıklamada bulunan Başkan Demir, koruma önlemi olmadan atıl vaziyette olan taş kesme ocağının hurdaya dönen görüntüsünün kabul edilemez olduğunu, bekçisi bile olmayan taş kesme ocağı ve kum eleme tesisini bu hale sokanların kamuoyuna kendilerine vatansever süsü verdiğini, oysa görünen tablonun ortada olduğunu ve tesislerde hiçbir üretimin yapılmadığını ifade etti.

BELEDİYE BÖYLE NASIL YÖNETİLİR

950 bin TL’ye mal edilen taş kesme kum ocağının bugüne kadar 150 bin TL’sinin belediyeye zararı olurken, üretimi olmayan taş kesme ocağı ile kum eleme tesisinin atıl bir halde kaderine terk edilmiş durumu görenlerin moralini bozdu.

BORÇ AFİŞİ GİBİ DİĞER DURUMLARI DA KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIM 

“Ardahan Belediyesini milyonlarca lira zarara uğratan ve utanmadan çıkıp kamuoyuna kendisine ‘masumum’ süsü veren Faruk Köksoy’un yüreği varsa mahkemeye gitsin” diyen Başkan Demir, “Belediye binasına astığımız borç afişi kuruşu kuruşuna doğrudur. Biz burada kimseye iftira atmıyoruz. Eski Belediyenin nasıl ne halde yönetildiğinin Ardahan halkının ve kamuoyunun bilmesi gerekmektedir. Bu halk bizlere güvenmiş bu makamı bize layık görmüştür. Devletimizin parasını bizlere emanet etmiştir. Bu para çocuklarımızın parasıdır. Ama bakıyoruz geçmiş dönemdekiler har vurup harman savurmuş. Bu durumu bütün Ardahan halkının öğrenmesini istiyoruz.  Belediyeye taş kesme ocağı inşa edilmiş atıl halde, kum eleme tesisi yapılmış çalışmıyor,  yazık günah değil mi? Bu şehir hepimizin. Devletin bizlere tanıdığı olanakları en iyi şekilde kullanmamız gerekmez mi” diye sordu.

RANTÇILARA KAPIYI KAPATTIK

“Belediyenin kapısı rantçılara kapanmıştır “ diyen Başkan Demir, “ Göreceksiniz Ardahan şehrini projelerle donatacağız. Hayata geçireceğimiz projelerle gerçek belediyeciliği herkese göstereceğiz. Belediyede başıboşluk düzensizliği ortadan kaldıracağız. Çalışmayan personelle yolumuzu ayıracağız. Ardahan halkının bizlere emanet ettiği bu makamda onları en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ: YAZIKLAR OLSUN

Beraberinde AK Partili Belediye meclis üyelerinin bulunduğu taş kesme ocağı ve kum ocağının atıl halde durumunu hakkında bilgiler veren Başkan Faruk Demir’e AK Partili Meclis Üyeleri de destek verdi.

KÖKSOY, ENKAZIN ENKAZINI BIRAKMIŞ

“Faruk Köksoy’a yazıklar olsun” diyen AK Partili Meclis üyeleri, “Bizler Köksoy’un başında bulunduğu belediyenin ne halde olduğunu biliyorduk. Onun için zaten partimiz onu aday göstermedi, yeni bir adayla yola çıktık. Faruk Köksoy’un bıraktığı enkazı biliyorduk, ama bugün gözlerimizle buna şahit olmak bizleri çok üzdü. Yazıklar olsun böyle bir yönetim anlayışına. Seçimlerde bizlere de çok büyük zarar verdi. Binlerce para verilen taş kesme ocağı atıl halde bir dağ başına başıboş bırakılmış halde. Aynı şekilde kum eleme tesisi de yaz kış yatıyor. Tesis çürümüş halde, binlerce liralık araç gereçler yerlere savrulmuş. Bu düzensizlik ve başıboşluk yakışmamış ” diye konuştular.

Bu haber 5004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • ardahanlı
  1 yıl önce
  ya sen bu işi yapamayacaksan çekil kenara, ya*** yanlış haberlerle uğraşma işine bak, zaman kısa ardahanda yaz mevsimi kısa sana 5 yılda 15 ay yaz bu 15 ayın 5 ayıda yağmur çamur hadi 10 ay, baklım neler yapacaksın
 • erman
  1 yıl önce
  ADAM GELDİ GELELİ ESKI BASKANA SALDIRIP DURUYOR . DAHA BIR FAALIYETINI GÖRMEDIK SENIN COK ŞÜKÜR. İŞ YAP DA BAKALIM
 • Gerçekler
  1 yıl önce
  Ha bu arada dağın başı dediğiniz yer Organize Sanayi Bölgesi. Zamanında yine övdüğünüz Mete ÖZDEMİR İl Özel İdare Genel Sekreteriyken organize sanayi bölgesini dağın başına kurmuştu.
 • Gerçekler
  1 yıl önce
  Faruk Demir'in ya***ları ortaya çıkınca paylaşmayan gazeteci yine bir hızla Köksoy'a saldırmaya başlamış. Hepsinin cevabı var da siz de gerçekleri yayınlayacak yürek yok. rnrnNe oldu Faruk Demir'in inkar ettiği Sıfır araçlar ortaya çıktı, ne o bahsetti ne siz? 200.000 TL verildiği ya*** çıktı ne o bahsetti ne siz?rnrnBakalım bunların arkasında hangi ya***lar var?rnrnFaruk Demir'in dediği gibi, ADAMSAN; YÜREĞİN YETİYORSA yorumlarımı paylaşırsın.