Reklam
Reklam

Kent Konseyi son noktayı koydu!

Kent Konseyi son noktayı koydu!
23 Ekim 2019 - 18:32

Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, Ardahan Belediyeler Birliği seçiminde kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğine dikkat çekerek, sanal ve sosyal hesaplarda ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Dedi kodu kültürü ve fesatlıkla bir yere varılmayacağının altını çizen Başkan Taştan: “2014 yılında yapılan Ardahan Kent Konseyi genel kurulunda her siyasi görüşten olan arkadaşlarımla birlikte çıktığım yolda Türkiye’nin en genç Kent Konseyi Başkanı olma onurunu yaşadım. Dönemin belediye başkanı sayın Faruk Köksoy’la siyaseten farklı bakış açısına sahip olmama rağmen kendisine başkanlığı döneminde her doğru kararının arkasında olduğumu beyan etmişimdir.

Seçilen belediye başkanı hangi siyasi partiden olursa olsun ‘Şehrin Emin’i’ olarak kabul edilmesi gerektiği tarafımda her platformda dile getirilmiştir. Son günlerde yapılan Ardahan Belediyeler Birliği seçiminde yapılan uygulamanın doğru olmadığı ortadadır. Belediye başkanımız Sayın Faruk Demir üzerinden yapılan tartışmalar üzüntü vericidir. Geçmişte ki uygulamalar birlik Başkanlığı seçiminde, etik gereği ilçe belediyelerinin bu görevi il belediyesine verdiği görülmektir. Doğrusuda Burdur. Tartışmaların kişiler üzerinden ya da siyasi hırslar üzerinden değil kurumlar üzerinden değerlendirilmesi gerektiği düşünülmektedir. Bu bakış açısının bireyden çok kurumlara ve gözbebeğimiz Ardahan Belediyesine zarar verdiği ortadadır. Kardeşlik kentti olan Serhat şehri Ardahan’ımızın bu tartışmalardan bir an önce kurtulması, kentimiz ve biz yaşayanlar için önemlidir. Yaşanan tartışmaların bu bağlamda değerlendirmesi şehrimizin faydasındadır” dedi.

Bu haber 795 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Erman ALBAYRAK
  1 yıl önce
  Burak başkan, geçmişi başarılarla dolu, temiz bir ailenin başarılı bir vatan evladıdır. Kendisini tanımanın verdiği mutluluk ile her daim yanında olacağımızı tekrardan iletirim.
 • yasin KAYIKÇI
  1 yıl önce
  Birlik beraberlik her zaman budur olması gerekken bu bizi bizden başka kimse anlayamaz başarılarınızın devamını dilerim