Reklam

KEBAPÇI SOKAĞINA ZABITA ENGELİ

KEBAPÇI SOKAĞINA ZABITA ENGELİ
17 Mayıs 2019 - 15:49 - Güncelleme: 18 Mayıs 2019 - 14:36

Ardahan’da işlettiği mekânlarında 20 kişiye iş istihdamı sağlayan İşadamı Barış Hoş, şehir merkezinde yer alan mekânlarının önünde yer alan, uyuşturucu ve tinercilerin kullandığı sokağı, kebapçı sokağına çevirdi.

Müşterilerinin büyük rağbet gösterdiği kebapçı sokağı şehre renk katarken, işsiz insanlara da ekmek kapısı oldu. Ancak bazı çevreler bu durumdan rahatsız olup Belediye eliyle söz konusu mekânı kapatmak istedi. Kebapçı sokağına gelen Zabıtalar işyeri ilgili tutanak tuttu.

CHP’YE OY VERMEDİ!

SENMİSİN AK PARTİ’YE OY VEREN!

Şehir Merkezinde bulunan Hal Caddesi üzerinde işlettiği, Dostlar Kıraathanesinin önünde yer alan sokağa sehpalar koyup müşterilerine açık havada hizmet veren İşadamı Barış Hoş’un şehre kazandırdığı bu güzel ortamdan rahatsız olan bazı çevreler, “Seçimlerde AK Parti’ye oy verdi’ deyip İşadamı Barış Hoş’u Belediyeye şikâyet ettiler. Bunun üzerine Belediye, zabıtalarını göndererek söz konusu mekânın uygun olmadığını, sokak olarak kullanılan yerin işgal ettiğini belirtti.

Konu savcılığa intikal edilirken, konuyla ilgili işadamı Barış Hoş, yetkilere seslenerek kış şehri olan Ardahan’da 3 aylık yaz diliminde insanların dışarıda oturarak kebap yemesinin ne mahsuru olabileceğini savundu. Ardahan’da tüm cadde ve sokaklara esnafın kaldırımlara masa ve tabure koyduğunu hatırlatan Hoş, ayrımcılığa karşı olduklarını ve kendilerine haksızlık yapıldığını söyledi.  

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANINA ÇAĞRI

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı ve Belediye Başkanı Faruk Demir’e seslenen İşadamı Barış Hoş, “ Ardahan’da insanlar işsiz olduğu için şehri terk etmek zorunda kalıyor. İşsiz olan insanlara istihdam alanları yaratan işletmecilere de engel olunmaya çalışıyor. Biz bu şehirde işletmelerimizle 20 kişiye ekmek veriyoruz. İşyerlerimizin önünde bulunan sokağı da kebapçı sokağına çevirdik. Burada mangalımızı yapıp müşterimize hizmet veriyoruz. Ayrıca işsiz gençlerimize iş imkânı sağladık. Bu sokak uyuşturucu ve tinercilerin sokağı olarak biliniyor. Biz bu sokağa kamera taktırıp ışıklandırdık, sehpalar koyarak güzel bir mekân oluşturduk. Çalışan insanlar evine ekmek parası götürüyor. Ancak bu mekândan rahatsız olan bazı çevreler bizleri Belediyeye şikâyet etmiş. Zabıtalar gelip söz konusu sokakla ilgili işlem yapıp, bizleri savcılığa verdiler. Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımıza seslenmek istiyorum, bizler bu şehirde gençlerimize iş istihdamı sağlamayalım mı? Hem işadamları istihdam alanları yaratılsın deniliyor,  hem de açılan yerlerin kapatılması için uğraşılıyor. Lütfen bu konuyla ilgili bizlere yardımcı olun. Bu şehri hep birlikte güzel yarınlara ulaştıralım. İşadamların önünü engel çıkarılmasına mani olun. Günden güne göç veren şehrimizde ekmek kazanan insanlara karşı çıkınların, önüne set olun. Memleketimiz gelişip büyümesi için çalışan siz değerli devlet büyüklerimizle bu şehri güzelleştirelim” dedi. 

Bu haber 4553 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum