Reklam
Reklam

Kazakistan'dan Ensar Öğüt'e 50 bin konut teklifi

Kazakistan'dan Ensar Öğüt'e 50 bin konut teklifi
30 Ekim 2018 - 13:38

Milletvekilliği yaptığı dönemlerde Ardahan ismini en çok kullanan, Meclisin renkli simalarından olan, TBMM’de en çok soru önergesi vererek iktidarı terleten, sıra dışı eylemleriyle tüm Türkiye’nin gündemine oturan CHP Ardahan 22,23 ve 24 dönem Milletvekili Ensar Öğüt, Ankara’ya inşa ettiği Mebuskent’in bir benzerini Kazakistan’a yapacak.

ENSAR ÖĞÜT'ÜN PROJELERİ YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Daha önce Libya ve Arap ülkelerinde inşaat yapıp bitiren Ensar Öğüt, milletvekilliği döneminde de 400 bin Metrekare alan üzerinde 1012 konut yapıp bitirince bu defa Kazakistan’dan ‘bize de gelin konut yapın’ daveti geldi.

Kazakistan’ın Almaat’a şehrine kurulması planlayan 50 bin konutluk bir projeyi incelemeye alan Öğüt’ün büyük bir değer olduğu açıkça ortaya çıkarken, şehirde partiler üstü bir siyaset yapan ve konut dünyasında ismi dünya markası olan Öğüt’ün Ardahan’ı da kurtaracak projelere imza atması isteniyor.

KONUT PROJELERİNDE ENSAR ÖĞÜT MARKASI

Ankara Batıkent Karacakaya'da 400 dönüm üzerinde 332 adet villa ve 602 çok katlı konutun bulunduğu, 28 bin ağacın dikildiği orman ve botanik parkı, golf sahası, yüzme havuzları, şelaleler, süs havuzları, spor kompleksi gibi özellikleri ile yepyeni bir şehir olarak inşa edilen Mebuskent'in bir benzerini inşa etmek için kolları sıvayan Ensar Öğüt, Kazakistan Almaata’da 50 Bin konutluk proje için yetkililerle bir görüşme gerçekleştirdi. Türki Cumhuriyetlerine açılarak aldığı teklifle Arap ülkelerine ve Libya’da daha önce inşa ettiği projelerin bir benzerini Kazakistan’a inşa edecek olan Öğüt’ün bu projesi Kazakistan için bir ilk olacak.

KAZAKİSTAN’IN ÖRNEK PROJESİ OLACAK

Mebuskent Projesine oluşturdukları Kooperatifle önderlik eden Ankara Çiftlik Evleri Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Ardahan’ın deneyimli ve duayen siyasetçisi Ensar Öğüt, “ Mebuskent projesinde birçok Bakan, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay üyelerinin yanı sıra Anayasa Mahkemesi üyeleri, Milletvekillileri ve Belediye Başkanları konut satın aldı. Mebuskent’ te her siyasi partiden bulunan insanların bu kooperatifte bulunmasının siyasilerin dayanışmasına, birlikte bir yaşam alanı kurma iradesine önemli bir adım teşkil etmiştir. Bugünde Kazakistan Almaata’da 50 bin konutluk bir proje için çalışıyoruz. Kazakistan’a da ikinci bir Mebuskent kurmak istiyoruz.  Kazakistan’da 50 bin konut yapmamızı isteyen Kazak Yetkilileriyle 2 gün önce Almaata’da görüştük, projeyi inceledik, hayırlısı olmasını temenni ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz bu proje tüm Kazakistan’a örnek olacak bir projedir. Aynı zamanda bu proje Ardahan ilimizin iki katı büyüklüğünde olacaktır” dedi.

Bu haber 2421 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • memeocan
    1 yıl önce
    fakirlik edebiyatı yaparlar bu kadar parayı kazanıp kaç tane insana yardım etti